Vilcacora, czyli koci pazur. Na co działa?

0
1470

Cilcacora, koci pazur, a nawet niejaka czepota puszysta – tymi specyficznymi określeniami definiuje się zioło, które ostatnimi czasy zaczyna wysuwać się na piedestał produktów suplementowych uznawanych za wysokiej jakości dodatki do codziennego jadłospisu. Hamuje rozwój raka, leczy nadciśnienie, nie dopuszcza do powstawania cukrzycy, jest skuteczny w walce z reumatyzmem.

Uncaria tomentosa prosto z Peru

Koci pazur to niesamowita w swym działaniu roślina, która pełna jest właściwości leczniczych a jej pochodzenie wiąże się z odległymi obszarami lasów deszczowych Ameryki Południowej. To właśnie tam odkryto jak wiele dobrego niesie dla zdrowia ludzkiego racjonalne dawkowanie tytułowej vilcacory. Pozyskuje się ją z kory, korzenia oraz liści. Doskonale radzi ona sobie ze schorzeniami systemu nerwowego, w tym redukuje przypadki powstawania depresji, nerwic, czy chorób starczych typu Alzheimer oraz Parkinson wśród osób decydujących się na systematyczną suplementację. Jest remedium na chorobę Crohna i astmę. Pomaga w zwalczaniu dolegliwości alergicznych oraz reumatyzmu. Korzystnie działa na artretyzm i tłumi w zarodku grzybicę oraz inne problemy natury dermatologicznej. Likwiduje stany zapalne narządów płciowych i wpływa detoksykacyjnie na drogi moczowe. Mimo, że koci pazur porasta w Peru, można go nabyć za pośrednictwem sklepów typu witaminyswanson.pl, gdzie znajduje się bogaty wybór produktów suplementowych z atestem. Wszystkie zawierające w swym składzie sto procent czepoty puszystej.

Zgodnie z wynikami badań

Wnikliwe analizy medyczne Amerykańskiego Towarzystwa Onkologicznego potwierdziły, że vilcacora niekoniecznie leczy raka, ale na pewno ma ogromny wpływ na profilaktykę i niedopuszczanie do rozwoju rozmaitych typów nowotworów. Przeprowadzono w tym celu mnóstwo gruntownych badań i testów realizowanych zarówno na zwierzętach, jak i laboratoryjnych. Zidentyfikowano znajdujące się w kocim pazurze substancje, w tym tak zwane alkaloidy. To dzięki nim zdaniem kanadyjskich specjalistów, możliwe jest stymulowanie procesu wytwórstwa krwinek. Ponadto, to one także odpowiedzialne są za niszczenie szkodliwych bakterii i tworzenie tarczy antywirusowej. Blokują wolne rodniki, działając na zasadzie przeciwutleniaczy.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]