TOP5 narzędzi, które przyśpieszą twoją pracę

0
1488

Żyjemy w czasach, gdy pracę biurową możemy ułatwiać sobie najróżniejszymi narzędziami, których na rynku jest zatrzęsienie. To ma swoje zalety, ale także jedną, poważną wadę – nie wiadomo, które narzędzia są warte wykorzystania. To właśnie z tego powodu stworzyliśmy tę subiektywną listę narzędzi wartych uwagi.

Trello

Trello to wirtualna tablica, na której możemy przyklejać listy z zadaniami. Do każdego zadania możemy dodawać osoby, opisy, załączniki, przypisywać terminy, a nawet prowadzić rozmowy. To, co najważniejsze w tym programie, to jego prostota. Obsługa jest prosta, niezwykle intuicyjna i wygodna. Nie trzeba spędzać wielu godzin, poznając wszystkie funkcje, ponieważ wszystko, co musimy wiedzieć, wytłumaczone jest już na samym początku. Trello to wręcz idealne narzędzie do zarządzania zespołami, nie tylko tymi, które znajdują się w jednym miejscu, ale nawet na całym świecie.

Trello

Evernote

Evernote to idealne narzędzie do prowadzenia notatek i prywatnych list zadań.  Warto tutaj zaznaczyć, że wspomniane notatki to nie tylko tekst. Może nimi być wszystko – zdjęcie, plik, rysunek, a nawet notatka głosowa. Równie ważnym aspektem jest sposób, w jaki Evernote porządkuje dodawane treści. Każda notatka przypisana jest do stworzonego przez nas notatnika z odpowiednią nazwą. Notatniki możemy przypisać także do konkretnych „stosów”, dzięki czemu możemy wykorzystać program do zarządzania wieloma aspektami pracy z jednego miejsca. To nie tylko olbrzymia wygoda, ale także oszczędność czasu.

Evernote

Excel

To narzędzie znane prawie każdemu. Program służy do analizowania i wykonywania akcji na danych w formie tabelarycznej. Możemy w nim dokonywać prostych operacji, takich jak dodawanie, odejmowanie czy mnożenie, ale także tworzyć zaawansowane wykresy lub tabele przestawne. Dzięki temu jest to narzędzie bardzo uniwersalne, które może przydać się w wielu pracach biurowych. Dużą zaletą jest jego przynależność do pakietu Office, dzięki czemu nie musimy kupować go oddzielnie, a dostajemy z innymi narzędziami jak Word czy PowerPoint.

Excel

Aby w pełni wykorzystywać funkcjonalność MS Excel – warto ukończyć odpowiedni kurs. Więcej pod adresem https://www.edukey.pl/szkolenia/office-excel

Outlook

Outlook to program do zarządzania pocztą, kalendarzami, kontaktami i zadaniami, które przypisane są do kont Microsoft. Nie ogranicza on nas jednak tylko i wyłącznie do takich kont. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać tutaj również nasze pracownicze konto e-mail, które znajduje się na innym serwerze, lub konto Gmail.  Wielkość i multum funkcji może okazać się jednak także wadą. Niektórym użytkownikom narzędzie może wydawać się nieintuicyjne i trudne w obsłudze. Warto jednak się nim zainteresować i w razie problemów zdecydować na szkolenie MS Outlook, ponieważ oferowane możliwości są tego warte!

Outlook

Dropbox

Dropbox to dysk sieciowy, który możemy wykorzystać do dzielenia się plikami w zespole lub do pracy w wielu miejscach jednocześnie w tych samych dokumentach. W wersji podstawowej, która jest darmowa, program oferuje nam tylko 2 GB pamięci, ale tę możemy rozszerzyć do 3 TB w wersji dla jednego użytkownika lub, w wersji dla zespołów, mieć nieograniczone miejsce dla naszej grupy. Dużą zaletą jest wygoda obsługi, ponieważ możemy pobrać program, co sprawi, że nie musimy za każdym razem logować się w przeglądarce, by wgrać plik na dysk. Wystarczy bowiem, że wrzucimy je do specjalnego folderu, który możemy, na przykład, stworzyć na pulpicie. Dropbox jest narzędziem idealnym dla osób, które często pracują zdalnie i potrzebują zawsze mieć dostęp do najważniejszych plik, ale także dla zespołów, które często dzielą się plikami i potrzebują ogromnych ilości miejsca na ich przechowywanie.

top 5 narzedzi

Wymienione wyżej narzędzia to idealna podstawa do zarządzania naszą pracą. Pozwolą nam one nie tylko uporządkować naszą pracę, ale także ułatwią codzienne czynności takie jak odbieranie i wysyłanie poczty, zarządzanie plikami czy operacje na nich. Warto, chociaż je wypróbować przez jakiś czas i sprawdzić, z których chcemy korzystać.

[Głosów:2    Średnia:5/5]