Telefon służbowy z Dual SIM – sprawdź dlaczego to dobry pomysł dla Ciebie

0
4418

Co dwie karty, to nie jedna… Czy to powiedzenie okaże się prawdą w odniesieniu do smartfonów w Dual SIM? Sprawdź, jakie zalety niesie za sobą to rozwiązanie i dlaczego sprawdza się w przypadku telefonów używanych do celów służbowych!

Co dokładnie oznacza Dual SIM?

Co kryje się pod pojęciem Dual SIM? Obecność tej technologii oznacza po prostu, że telefon posiada sloty na dwie karty SIM, których można używać jednocześnie. Nie ma tu znaczenia, czy są to karty od tego samego operatora, czy też z różnych sieci komórkowych. Możesz więc zrezygnować z noszenia dwóch telefonów – prywatnego oraz służbowego – i postawić na jeden, wygodny smartfon wyposażony w obie potrzebne Ci karty.

Szukając dobrego telefonu z Dual SIM, zajrzyj do naszego rankingu – zebraliśmy w kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu.

Co dokładnie oznacza Dual SIM

Co zyskasz, wybierając telefon służbowy na dwie karty?

Do korzyści używania telefonów z podwójnym slotem na kartę SIM można zaliczyć:

– rezygnację z drugiego urządzenia w kieszeni – w końcu wystarczy tylko włożyć dwie karty do jednego telefonu, by swobodnie korzystać z obu numerów. Z pewnością docenisz to w sytuacji, gdy nie będziesz mieć możliwości zabrania ze sobą torebki czy plecaka;

– nie ryzykujesz sytuacji, w której zapominasz z domu jednego z telefonów – służbowego lub prywatnego. W końcu oba z nich masz zawsze pod ręką;

– nie musisz wybierać między korzystnymi stawkami za rozmowy i SMSy u jednego operatora i szybkim internetem u drugiego – po prostu włóż do smartfona obie karty i ciesz się zaletami obu tych rozwiązań. W roli drugiej karty SIM możesz też użyć kartę z samym internetem – jeśli standardowy pakiet operatora szybko Ci się kończy;

– wygodę w sytuacji, gdy pozostajesz za granicą przez długi czas. Możesz bowiem dokupić sobie kartę SIM u miejscowego operatora i włożyć do telefonu, nie tracąc dostępu do „polskiego numeru”. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w tej sytuacji – a przy tym wygodne, bo nie musisz nosić przy sobie dwóch telefonów jednocześnie.

Smartfony z Dual SIM

Smartfony z Dual SIM – czy mają jakieś wady?

Wydawać by się mogło, że funkcja Dual SIM jest na tyle korzystna dla użytkownika, że każdy smartfon na rynku powinien zapewniać dostęp do niej. Niestety w praktyce wygląda to nieco inaczej i telefony z podwójnym slotem SIM wciąż stanowią niszę, dlatego też znalezienie odpowiedniego modelu może sprawić pewną trudność.

Warto też wspomnieć o tym, że dwie karty SIM równają się podwójnemu poborowi energii, co może obciążać baterię telefonu – szczególnie wtedy, gdy jest on wyposażony w dwie anteny GSM i ma zdublowane podzespoły. Przy intensywnym użytkowaniu smartfona musisz więc liczyć się z dużo częstszym ładowaniem, a to może być nie tylko mało komfortowe, lecz również nieekonomiczne, szczególnie na dłuższą metę.

[Głosów:10    Średnia:3/5]