Sztuka prezentacji

0
1184

Choć wydawać by się mogło, że wraz z nastaniem społeczeństwa informacyjnego, komputery i projektory całkowicie zastąpiły tradycyjne metody przedstawiania informacji to jednak tacy ich przedstawiciele, jak tablice magnetyczne, czy np. flipchart, mają się świetnie i nie znikają ze szkół, uczelni oraz biur.

Medium współczesności

W przeciwieństwie do poprzednich epok, w których centralne miejsce zajmowało słowo, głównym medium współczesności jest obraz. Nie dziwi zatem, że czytelna prezentacja informacji stanowi obecnie podstawę wielu sfer naszego życia, począwszy od wszędobylskiej reklamy, poprzez codziennie wiadomości, a skończywszy na zebraniach w biurze. We wszystkich tych sferach i wielu, wielu innych, informacja ma kluczowe znaczenie, a od jej prawidłowego odbioru zależy wiele czynników.

Nowe narzędzia

Umiejętność dobrej prezentacji stała się więc prawdziwą sztuką, a wraz z jej rozwojem pojawiły się umożliwiające ją nowoczesne narzędzia. Dziś ciężko sobie wyobrazić biuro w którym brak profesjonalnych ekranów projekcyjnych, czy rzutników. Prezentacja przeniknęła również tam, gdzie wydawałoby się, że innowacji jest szczególnie mało i gdzie dominuje tradycyjne podejście, czyli do szkół i sal wykładowych na uniwersytetach. Również one nie mogą się już dziś obejść bez nich.

Tablice magnetyczne

Ze względu na upowszechnienie się nowoczesnych technologii często rezygnuje się już z ich tradycyjnych form, dlatego coraz rzadszym widokiem na uczelniach, czy w szkołach są tradycyjne tablice kredowe. Coraz częściej wypierają je ich młodsze odpowiedni, czyli tablice magnetyczne, które choć pozbawione są interaktywności to wciąż stanowią użyteczne narzędzie prezentacyjne, choćby ze względu na swoje magnetyczne właściwości, dzięki którym możemy znacznie urozmaicić prezentację. Szeroki wybór tablic magnetycznych znajdziemy w wielu wyspecjalizowanych sklepach. Przykładem może być tu sklep Tableo, jakiego produkty znajdziecie pod poniższym adresem: https://tableo.eu/tablice-suchoscieralno-magnetyczne. Oczywiście jest to jednak z wielu propozycji.

Prognozy

Mimo wielu prognoz, że sztuka odręcznego pisania zaniknie i widocznej tendencji do digitalizacji wszystkich sfer naszego życia, pisanie wciąż ma się dobrze i w wielu sytuacjach jest nieodzowną (bo po prostu najszybszą) formą prezentowania różnych informacji przy której trudno się obejść właśnie bez tablic magnetycznych i flipchartu. Nie mamy więc powodów do obaw. Technologia związana z prezentacją będzie wciąż się rozwijać, jednak pewne rzeczy pozostają niezmienne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]