Szafki szkolne, uczniowskie – Absolutna podstawa

0
1252

Szafkę szkolną powinien posiadać każdy polski uczeń

Większość państw Europy etap wprowadzenia do szkół szafek dla uczniów ma już za sobą. W Polsce jednak wiele szkól nadal zwleka z ich zakupem, a to niewiarygodny błąd. Mógłbym wymienić ich wiele zalet, jak choćby to, że najmłodszym uczniom posiadanie „swojej” szafki ułatwia się zaaklimatyzować w nowym miejscu. Główną korzyścią jednak odciążenie dzieci. Według badań przeprowadzonych w 2016 roku przez Państwową Inspekcję Sanitarną aż 76% uczniów ma przeciążone plecaki.

Jakie szafki są najodpowiedniejsze?

Rynek szafek szkolnych jest niezwykle bogaty. Różnią się one między sobą wielkością, kształtem, kolorem, ale i jakością oraz doborem materiałów, z których zostały wykonane. Nie warto podczas zakupu kierować się jedynie wyglądem i ceną, która często jest nieadekwatna. Z drugiej zaś strony często szkoły decydują się na zakup szafek kierując się zasadą „byle tańsza”, lecz w mojej opinii jest to zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne. Nie można spodziewać się po ŻADNYM produkcie z niższej półki, że będzie spełniał wszystkie oczekiwania, a przedmiot, o którym mowa ma służyć dzieciom, w związku z czym najeży zadbać w 100% o bezpieczeństwo, jak i o funkcjonalność sprzętu. Dlatego przy wyborze szafek szkolnych należy się poważnie zastanowić, lub powołać się na opinie kupujących.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie szafek szkolnych?

Po pierwsze: muszą być wykonane z wytrzymałych materiałów. Blacha stalowa jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o sam kształt takich szafek sądzę, że najpraktyczniejszym rozwiązaniem są te, których kształt przypomina dwie nałożone na siebie litery L, z których jedna jest odwrócona górą w dół. Zajmują one najmniejszą przestrzeń, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Na rynku pojawiają się również szafki w kształcie litery I. Nie jest to zły pomysł, jednak pojemność takiej szafki jest zdecydowanie zbyt duża, a uczeń z pewnością całej nie wykorzysta. W połączeniu z problemem wygospodarowania w szkole odpowiedniej ilości miejsca do zamontowania szafek, decyzja wydaje się być logiczna. Pierwsze rozwiązanie ponadto jest korzystniejsze ze względu na finanse. Takie szafki zwyczajnie są tańsze. Ich cena oscyluje między 600,- a 1100,- za jedną podwójną.

Jaką szafkę wybrać?

Na rynku jest tak wielki wybór, że ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, kto produkuje najlepsze jakościowo szafki uwzględniając dobrą cenę. Na tle konkurencji wyróżnia się jednak firma MALOW. Producent ten poprzeczkę zawiesił bardzo wysoko dbając o każdy szczegół produktu zachowując przy tym solidną konstrukcję. Nowoczesny design szafek stworzonych ze stalowej blachy sprawia, że stanowią one idealny wybór.

Owszem, jak już wspomniałem, wiele podmiotów zajmuje się sprzedażą szafek szkolnych. Po przewertowaniu wielu stron dochodzę do wniosku, że najtaniej ten produkt można nabyć na stronie www.abes.com.pl. Oferują oni klientom bogaty asortyment. Spotkać można tam również interesujące promocje.

Czy jest szansa, że sytuacja się poprawi?

Sądzę, że tak. Coraz więcej mówi się o potrzebie instalacji szafek szkolnych. Mam nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości dogonimy pod tym względem resztę Europy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]