Suszarka bębnowa jakiej firmy będzie najlepsza?

0
2454

Elektryczna suszarka do ubrań z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Polecana jest przede wszystkim osobom, które nie mają w mieszkaniu wystarczającej ilości miejsca na rozwieszenie mokrego prania. Suszarka bębnowa jakiej firmy będzie najlepsza? Pomocny może okazać się ranking modeli, które cieszą się dużą popularnością w ostatnim czasie.

Jaką wybrać suszarkę elektryczną do prania?

Istnieją dwa rodzaje suszarek bębnowych: kondensacyjne i wywiewowe (ewakuacyjne). Te drugie cechują się jednak skomplikowaną konstrukcją i problematycznym montażem, ponieważ wymagają podłączenia do kanału wentylacyjnego. Właśnie z tego względu producenci zrezygnowali z ich produkcji i skupili się na suszarkach kondensacyjnych. Współczesne modele ogrzewają powietrze, wykorzystując dwie różne technologie. Starszą metodą jest zastosowanie grzałki elektrycznej, która umieszczona jest na dole urządzenia. Niestety podczas suszenia z bębna wydostaje się część ciepła, co przekłada się na większe zużycie prądu. Natomiast nowoczesne suszarki wyposażone są w pompę ciepła, dzięki której powstaje zamknięty obieg powietrza, zapobiegający utracie ciepła. Sprawia to, że suszarki z pompą ciepła są nie tylko bardziej ekonomiczne, ale również pozwalają na suszenie ubrań w niskich temperaturach.

Suszarka bębnowa

Suszarka bębnowa – jakiej firmy wybrać?

Obecnie większość producentów sprzętów AGD do domu ma w swojej ofercie elektryczne suszarki do ubrań. Poszczególne modele różnią się podstawowymi parametrami, ale producenci często wyposażają je w opatentowane przez siebie technologie, które mają wspomóc proces suszenia.

Jakiej firmy suszarkę bębnową wybrać? Oto renomowani producenci, których znajdziemy w sklepie internetowym Inlago.pl:

  • Amica – polska marka oferuje użytkownikom suszarki elektryczne z nowoczesną funkcją SteamTouch. Pod koniec cyklu suszenia bęben wypełnia się parą wodną, która nie tylko zabija groźne drobnoustroje, ale również rozluźnia włókna tkanin, redukując zagniecenia. Dzięki temu pranie jest higienicznie czyste, a wielu ubrań nie trzeba nawet prasować.
  • Beko – automatyczne suszarki marki Beko wyposażone są w silniki inwerterowe, które cechują się wysoką wydajnością, cichą pracą i gwarantują trwałość na lata. Oprócz tego oferują wysokie klasy energetyczne oraz czujnik suszenia FlexySense, który odpowiedzialny jest za równomierne suszenie ubrań.
  • Bosch – producent ma w swojej ofercie zarówno klasyczne suszarki kondensacyjne, jak i modele z pompą ciepła. Wiele z nich wyposażył w SelfCleaning Condenser, czyli funkcję automatycznego czyszczenia wymiennika ciepła, co gwarantuje wysoką wydajność i doskonałe efekty suszenia. Suszarki Bosch dysponują licznymi programami suszenia i dodatkowymi funkcjami, np. opcją redukcji zagnieceń.
  • Kernau – polski producent dopiero rozpoczyna produkcję suszarek, ale już teraz w swoim asortymencie ma nowoczesne modele z technologią pompy ciepła. Ciekawą opcją, która zasługuje na uwagę, jest podświetlenie bębna oraz szybki program, który przeprowadza suszenie w zaledwie 34 minuty.
  • Siemens – oferuje suszarki z pompą ciepła, wyposażone w selfCleaning Condenser, technologię audoDry oraz szybki 40-minutowy program suszenia.

Suszarki bębnowe

Suszarki bębnowe 2020/2021 – polecane modele

Przygotowaliśmy mały ranking suszarek bębnowych, które spełniają wszystkie najważniejsze wymagania. W zestawieniu znalazły się więc modele z pompą ciepłą, wysoką klasą energetyczną i dużą ilością programów.

  • Suszarka Bosch WTR87TW0PL – ten model oferuje bęben o pojemności 8 kg, najwyższą klasą energetyczną A+++, a także technologię pompy ciepła. Użytkownik ma do wyboru liczne programy suszenia, m.in.: program Koszule/Bluzki, Wełna, Sport/Fitness, a także szybki 40-minutowy program.
  • Suszarka Beko DS 8433 RX – umożliwia suszenie ubrań wykonanych z różnych materiałów. Niska temperatura i niewielkie obroty bębna dbają nawet o najbardziej delikatne tkaniny. Poza tym urządzenie dysponuje drzwiami w rozmiarze XXL, a jego pojemność wynosi 7 kg.
  • Suszarka Amica AWD 83 LCiBT – jest to model w najwyższej klasie energetycznej o załadunku 8 kg. Na szczególną uwagę zasługuje tu funkcja SteamTouch, która wykorzystuje parę wodną pod koniec cyklu suszenia. Urządzenie dysponuje programami Antyalergicznymi, blokadą ChildLock oraz funkcją automatycznego czyszczenia filtra.
[Głosów:3    Średnia:2.3/5]