Owoce i warzywa do biura dla pracowników – poznaj zalety tego zdrowego benefitu!

0
693

Benefity pracownicze w innych krajach Europy znane i powszechnie stosowane są już od dawna. Również coraz więcej polskich firm i przedsiębiorstw decyduje się zadbać o swoich pracowników w ten sposób. Tym, po co warto sięgnąć, chcąc zatroszczyć się o swoich podwładnych, są owoce i warzywa. Taki benefit to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Czym są benefity dla pracowników?

Benefity pracownicze to nic innego jak swego rodzaju dodatki do pensji. To dodatkowe świadczenia, które na ogół nie mają charakteru finansowego. Przykładem benefitów pracowniczych są między innymi:

  • karnety na siłownię;
  • karnety na basen;
  • paczki świąteczne.

Tak naprawdę to tylko od wyobraźni pracodawcy, a także potrzeb i oczekiwań pracowników zależy, na jakie benefity mogą liczyć osoby zatrudnione w danej firmie.

Jaką rolę pełnią benefity pracownicze?

Benefity pracownicze pełnią bardzo ważną rolę – to właśnie one korzystnie wpływają na motywację pracowników do pracy. W zakładach pracy, w których stosowane są benefity, pracownicy pracują wydajniej, a przedsiębiorstwo notuje większe zyski. Benefity sprawiają, że pracownik korzystniej postrzega firmę, czuje się z nią bardziej związany. Tym samym ryzyko tego, że zdecyduje się odejść z firmy, jest zdecydowanie mniejsze.

Dlaczego owoce i warzywa to dobry pomysł na benefity pracownicze?

Paczki składające się z owoców i warzyw świetnie sprawdzają się w roli pracowniczych benefitów. Warto pamiętać, że coraz więcej osób świadomie podchodzi do odżywiania. Wiemy, że nadmiar słodyczy czy produktów wysoko przetworzonych nie jest tym, co nam służy. W naszej diecie pojawia się coraz więcej owoców i warzyw. Paczki owocowo – warzywne ułatwiają się pracownikom utrzymywanie prawidłowej diety. Specjaliści ze Światowej Organizacji Zdrowia podkreślają, że właściwa dieta, a więc taka, w której nie brakuje owoców i warzyw, może podnieść wydajność pracownika nawet o 20%. Jeśli do tego dołożymy lepszą ocenę firmy, co wpływa na motywację do pracy, to wydajność ta może podnieść się jeszcze bardziej.

Czy owocowo – warzywne benefity wpływają na wizerunek firmy?

Wszystkie benefity – w tym paczki składające się z owoców i warzyw – korzystnie wpływają na wizerunek firmy. Owoce i warzywa to pewność, że pracownicy docenią nie tylko sam benefit, ale również to, że pracodawca troszczy się o ich zdrowie. Warto pamiętać, że personel kiedyś wychodzi z pracy, wracając do swojej rodziny, znajomych i przyjaciół. Przekazując im informacje o otrzymywanych benefitach, buduje wizerunek firmy także w oczach innych. Tym samym usługi bądź produkty oferowane przez firmę zaczynają cieszyć się większą popularnością. Chętniej stawiamy bowiem na te firmy, które troszczą się o swoich pracowników.

Warzywa i owoce do biura to rodzaj benefitu pracowniczego, na który warto postawić bez względu na profil działalności firmy. Taki benefit nie wiąże się z dużymi wydatkami pracodawcy, przypadnie do gustu wszystkim pracownikom niezależnie od ich płci, wieku, wykształcenia i zajmowanego stanowiska. To naprawdę dobra inwestycja w firmę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]