Oryginalne czekoladki – idealny prezent firmowy

0
1172

Zarówno otrzymywanie, jak i wręczanie prezentów stanowi okazję do radości dla obu stron. Jeśli szukasz niezawodnych pomysłów na prezent firmowy z okazji Bożego Narodzenia, a wszystkie dotychczasowe już zostały użyte – pragniemy udzielić prostej podpowiedzi. Każdy lub czekoladę, dlatego – dobrym rozwiązaniem będzie wręczyć prezent czekoladowy. Mamy tu na myśli nie tylko zwykłe tabliczki czekolady lub bombonierki, lecz również – bardziej zaawansowane prezenty wykonane z tego przepysznego „surowca”.

Prezenty czekoladowe – najczęściej wybierane rodzaje

Czekolada kojarzy nam się z wyrobami występującymi zazwyczaj w dwóch klasycznych formach. Pierwsza to – tabliczki czekolady, które można nabyć w niemal każdy sklepie spożywczym. Druga to oczywiście – bombonierki, czyli zestawy różnych czekoladowych smakołyków, o odmiennym nadzieniu i kształcie. Zarówno tabliczki czekolady, jak i bombonierki kupujemy niezwykle chętnie – dla przyjaciół i osób, z którymi łączą nas więzi oficjalne lub zawodowe.

Warto jednak sięgać nie tylko po klasyczne „czekoladowe formy”, ale również po mniej standardowe, które często wyglądają o wiele atrakcyjniej i po prostu ciekawiej. O jakich rodzajach czekoladek mowa?

Zacznijmy od wskazania na czekolady orientalne. Ten typ czekolad przypadnie do gustu wszystkim amatorom słodyczy. Czekolady orientalne występują w wersjach ze specjalnymi dodatkami smakowymi, orientalnymi suszonymi owocami lub niespotykanymi w naszym kraju dodatkami przypraw. Ponadto, czekolady orientalne mogą być wykonane z mniej standardowych składników niż produkty dostępne na sklepowych półkach. Przykładowo – dobrym pomysłem może być zakup czekolady zrobionej w mleka wielbłądziego; jej konsystencja jest niezwykle gęsta i delikatna, przypomina rozpływającą się w ustach piankę.

Czekoladki konceptualne to kolejny typ czekoladek, które warto wręczać w formie prezentów. Czekoladki takie występują w rozmaitych formach prezentujących zarówno okolicznościowe, jak i mniej standardowe motywy. Na zimowe święta znajdziemy figurki czekoladowe imitujące postaci świętego Mikołaja, reniferów, bałwanków, a także rzadziej spotykane – figurki kobiece: szpilki, szminki do ust oraz te dla mężczyzn: np. cały zestaw czekoladek w kształcie narzędzi warsztatowy.

Czekoladki konceptualne – figurka czy bombonierka?

Czekoladki konceptualne występują zarówno w wersjach dużych „figurek” (na przykład ponadprzeciętnie dużych rozmiarów lizaków), jak i gotowych zestawów. W tym ostatnim przypadku mamy do czynienia z nieco bardziej rozbudowaną bombonierką, której poszczególne składniki to właśnie czekoladowe figurki. Jest to świetny pomysł na czekoladki dla firm, pracowników lub grona przyjaciół.

Na koniec pragniemy podkreślić, że czekoladki konceptualne powinny nie tylko ładnie wyglądać, ale również – być ładnie zapakowane. Wiele dostępnych czekoladek jest oferowanych w specjalnie wykonanych pudełkach drewnianych, z wydzielonych szufladkami i przegródkami. Znajdziemy również opakowania okolicznościowe – koszyki, opakowania „na bukiet kwiatów” oraz te stylizowane za pomocą motywów świątecznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]