Numery do obsługi klienta – jak je znaleźć?

0
3197

Każda większa firma posiada zazwyczaj własne centrum obsługi klienta oraz unikalny numer, za pomocą którego dzwoniący mogą połączyć się z konsultantem lub automatem. Jak znaleźć numery obsługi klienta najpopularniejszych polskich firm? Wyjaśniamy.

W dzisiejszych czasach, kiedy konsumenci są coraz bardziej świadomi swoich praw, duże firmy stoją przed wyzwaniem stworzenia wydajnych biur obsługi klienta (BOK). To centra, które odpowiadają za rozwiązywanie problemów klientów, a także zajmują się marketingiem i sprzedażą. Polacy wciąż bardzo chętnie dzwonią na  numery telefonu do obsługi klienta, pomimo iż większość problemów mogą rozwiązań także za pośrednictwem zgłoszenia elektronicznego. Często jednak okazuje się, że dużo szybciej można załatwić swoja sprawę rozmawiając z obsługą telefoniczną niż czekając na odpowiedź mailową. Wydaje się wiec, że pomimo cyfrowej rewolucje, telefoniczne infolinie będą potrzebne konsumentów jeszcze przez wiele, wiele lat.

Jak znaleźć numer obsługi klienta do różnych firm?

Wyszukiwanie numer telefonu do centrów obsługi klienta najpopularniejszych firm jest bardzo proste. Po pierwsze każda taka firma czy instytucja posiada swoją oficjalną stronę internetową, gdzie podane są wszystkie dane teleadresowe, wliczając to numer do BOK. Po drugie można łatwo znaleźć potrzebny numer wpisując do wyszukiwarki Google zapytanie złożone z frazy numer do obsługi klienta + nazwa firmy lub bok numer + nazwa firmy czy infolinia + nazwa firmy. W taki prosty sposób możecie znaleźć numer obsługi klienta telekomów jak Play, Plus, Orange, T-Mobile, dostawców internetu i telewizji UPC, Vectra, Cyfrowy Polsat, Telewizja NC+, Koba, a także banków PKO BP, Santander, PKO SA, Credit Agricole, mBank itd.

Automatyzacja infolinii

Przy okazji warto dodać, że obecnie wiele infolinii stawia na częściową lub pełną automatyzację. Często, aby móc rozwiązać swój problem, dzwoniący nie musi łączyć się z żywą osobą, ponieważ zaprogramowany automaty przeprowadzi go sprawnie przez wybór kategorii tematycznych i możliwe rozwiązania. Wówczas po nawiązaniu połączenia odsłuchujemy nagrany wcześniej komunikat zachęcający nas do wybrania kategorii poprzez naciśnięcie odpowiedniej cyfry na klawiaturze telefonu. Często także popularne BOK-i wykorzystywane są do puszczania klientom komunikatów reklamowych, informujących o nowościach w ofercie. Z pewnością ogromnym plusem biur obsługi klienta jest fakt, że pracują poza standardowymi godzinami działania placówek stacjonarnych. W przypadku niektórych firm to nawet całodobowa obsługa klienta 24h na dobę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]