Na co zwrócić uwagę wynajmując biuro?

0
961

Panująca obecnie podaż sprawia, że wynajem biura przez firmę lub osobę fizyczną nie stanowi najmniejszego problemu. Szczególnie w przypadku większych miast dostępna powierzchnia biurowa często przekracza zapotrzebowanie. Zupełnie inną kwestią jest jednak standard tych lokali oraz ich wyposażenie. Jeżeli planujesz wynajem biura, to powinieneś się dobrze przygotować do wyboru lokalu, jak i samej transakcji. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Lokalizacja biura

Pierwszym z czynników, jakie powinieneś wziąć pod uwagę, jest lokalizacja biura. Tak naprawdę tylko nieliczne firmy mogą sobie pozwolić na dowolną lokalizację swojego biura. Dla wielu firm istotna jest prestiżowa lokalizacja, która dodatkowo podnosi renomę firmy i wzbudza zaufanie wśród Klientów. Duża grupa firm stawia na biura zlokalizowane blisko ciągów pieszych i komunikacyjnych. Lokalizacja ma duże znaczenie w sytuacji, kiedy do biura często będą przyjeżdżać Klienci. W takiej sytuacji oprócz lokalizacji musisz także zadbać o odpowiednią prezencję lokalu. Firmy przyjmujące duże ilości korespondencji powinny postawić na biuro w widocznej lokalizacji. Nie zapominaj, że umiejscowienie biura ma też fundamentalne znaczenie dla Ciebie i Twoich pracowników. Nieduża odległość od miejsca zamieszkania znacznie skraca czas dojazdu, co także przekłada się na poprawę samopoczucia pracowników.

Organizacja przestrzeni biurowej

Wynajmując przestrzeń biurową, zwróć także uwagę na wyposażenie i aranżację przestrzeni biurowej. Nowoczesne biuro musi zapewniać nie tylko niezbędne udogodnienia, ale także dawać pewną swobodę w zakresie aranżacji przestrzeni. Pamiętaj, że biuro jest elementem identyfikacji wizualnej Twojej firmy. Jego wystrój musi być zatem spójny, chociażby z kolorystyką Twojego brandu. Dlatego zwróć uwagę, czy właściciel obiektu nie zastrzega w umowie ograniczeń w kwestii aranżacji lokalu.

Bardzo ważne jest wyposażenie biura w sieć internetową w formie światłowodu oraz inne udogodnienia, które pozwalają na obsługę sprzętu elektronicznego. Obok przestrzeni do pracy równie ważna jest także strefa relaksu. Sprawdź, czy w lokalu jest wydzielone miejsce na przygotowanie i spożycie posiłku.

Umowa najmu biura

Jeśli oglądane biuro spełnia wszystkie Twoje wymagania, to śmiało możesz przystąpić do finalizacji wszelkich formalności związanych z wynajmem. Jednocześnie kwestia formalno-prawna jest kolejnym elementem, na który powinieneś zwrócić baczną uwagę. Umowa wynajmu musi być przygotowana tak, aby znalazły się w niej wszystkie kwestie, które w przyszłości mogłyby stanowić przedmiot sporu. I chodzi tutaj nie tylko o kwestie finansowe. Doprecyzowanie szczegółów wynajmu i korzystania z biura pozwoli w przyszłości uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Dokładna weryfikacja zapisów umowy uchroni Cię także przed nieuczciwymi kontrahentami.

Podpisując umowę, sprawdź, jakie koszty utrzymania biura będzie opłacał właściciel z czynszu, a jakie powinieneś zapłacić samodzielnie. Bardzo ważna jest także kwestia związana z ubezpieczeniem budynku. Zazwyczaj to właściciel biura ubezpiecza lokal, ale najemca musi zająć się ubezpieczeniem tzw. majątku ruchomego.

Biura do wynajęcia – Gdańsk

Jeżeli chcesz otrzymać kompleksową pomoc w zakresie znalezienia biura w Gdańsku, to wystarczy, że zajrzysz na stronę directoffice.pl, gdzie będziesz miał możliwość zapoznania się z szeroką ofertą lokali użytkowych na wynajem. Firma Direct Office ma w swojej bazie ponad 4000 budynków. Na koncie firmy znajduje się ponad milion metrów kwadratowych wynajętej powierzchni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]