Laptopy Dell Inspiron do biura – co wybrać w budżecie do 4000 zł?

0
1074

Fantastyczna wydajność i niezawodność oraz świetny stosunek ceny do jakości – te dwie cechy sprawiają, że laptop Dell Inspiron to doskonały wybór do Twojego biura. Jednak gama tych urządzeń jest bardzo szeroka, a producent co roku prezentuje nowe modele. Pytanie zatem: który będzie najlepszy do zastosowań biurowych przy założeniu budżetu do 4000 zł? Oto kilka podpowiedzi.

Dlaczego laptopy Dell Inspiron to dobre rozwiązanie?

Seria Dell Inspiron oferuje typowe laptopy biurowe – takie, które doskonale sprawdzają się do realizacji typowych zadań związanych z codzienną pracą administracyjną czy związaną z obsługą klienta. Amerykański producent słynie z wysokiej jakości oferowanych sprzętów – wszystkie są wyposażone w markowe podzespoły nowej generacji. Poza tym, wybierając laptop Dell Inspiron, np. z oferty tego sklepu gigam.pl/15-inspiron, klient bez trudu dobierze parametry techniczne sprzętu do swoich potrzeb. Przykładowo, laptop Dell Inspiron 17 sprawdzi się doskonale do zastosowań typowo stacjonarnych, zaś modele z ekranem o mniejszej rozdzielczości będą perfekcyjnym rozwiązaniem mobilnym. 

Właśnie dlatego popularność tej linii laptopów Dell rośnie z roku na rok. A jak dobrać odpowiedni.

Laptop Dell Inspiron i5 czy i7?

Większość notebooków amerykańskiej firmy pracuje na podzespołach marki Intel. Wybierając sprzęt to 4000 zł, warto się zastanowić przede wszystkim nad tym, którą linię procesorów Intela wybrać. I tak:

  • linia i3 jest najbardziej ekonomiczna ze wszystkich, a procesory z tej grupy wyróżniają się dobrą mobilnością i zapewniają mniejsze zużycie baterii. Trzeba jednak pamiętać, że sprawdzą się wyłącznie do mniej wymagających zadań,
  • laptop Dell Inspiron i5 to sprzęt, który zagwarantuje szybki czas rozruchu oraz efektywną obsługę większej liczby procesów i aplikacji niż i3 oraz jest dostosowany do obsługi grafiki w 4K,
  • laptop Dell Inspiron i7 to rozwiązanie przeznaczone do najbardziej profesjonalnych zastosowań. Najnowsze procesory tej linii poradzą sobie nawet z bardzo obciążającym system oprogramowaniem, ale będą bardziej kosztowne.

Poza linią procesora, zwróć uwagę na jego dokładne oznaczenie, które wskaże na jego:

  • generację – im wyższa pierwsza cyfra oznaczeniu linii procesorów, tym nowszy jest to produkt,
  • dodatkowe oznaczenia literowe, np. Y wskazuje na niski pobór mocy, a Q-wielordzeniowość.

Wielkość ekranu ma znaczenie

Inną cechą, którą warto wziąć pod uwagę, wybierając laptop Dell Inspiron do biura, jest wielkość ekranu. Zastanów się, jak będzie wykorzystywany komputer przenośny i do jakich zadań? Przykładowo:

  • jeśli komputer będzie niemal zawsze znajdował się na biurku pracownika, warto wybrać ten z większą matrycą, np. Dell Inspiron 15 lub Dell Inspiron 17,
  • gdy sprzęt będzie wykorzystywany przez przedstawiciela handlowego w podróży, zwróć uwagę na laptopy z ekranem o przekątnej ok. 12-13 cali, także modele 2 w 1, które można wykorzystać jako laptop.

Inne istotne parametry, które warto wziąć pod uwagę, to:

  • przy zastosowaniach mobilnych – rozmiar oraz waga sprzętu; ciekawym rozwiązaniem będzie ultrabook,
  • przy korzystaniu na urządzeniu z zaawansowanych programów do obróbki graficznej – typ i model karty graficznej (lepszym rozwiązaniem będzie osobna karta, a nie zintegrowana z płytą),
  • typ dysku twardego – szybszą pracę zapewni nieco droższy model SSD.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy podejmowaniu decyzji, skontaktuj się z doradcą z dobrego sklepu z laptopami. Dzięki temu zamówisz najlepszy sprzęt w widełkach do 4000 zł. Dobra wiadomość jest taka, że przy ogromnej gamie modeli bez trudu znajdziesz odpowiedni laptop Dell Inspiron do swojego biura.

[Głosów:1    Średnia:5/5]