Który rodzaj bagażnika rowerowego będzie najlepszy do Twojego samochodu?

0
569

Nasz kraj jest coraz bardziej dostępny dla rowerzystów. Buduje się coraz więcej dróg rowerowych obejmujących najciekawsze przyrodniczo tereny Polski. Jednak nie wszystkie trasy są w naszym zasięgu. Do niektórych trzeba dojechać innym środkiem transportu. Najwygodniejsze są dojazdy własnym samochodem osobowym. Wystarczy wyposażyć go w bagażnik rowerowy. Który rodzaj bagażnika będzie dla Ciebie najlepszy?

Bagażnik rowerowy na klapę

Jak sama nazwa wskakuje, bagażniki rowerowe na klapę dedykowane są do montażu z tyłu pojazdu. W sprzedaży dostępne są różne warianty tego typu bagażników. Do wyboru są bagażniki dedykowane do przewozu od jednego do trzech rowerów. Są zatem idealne dla rodziny z jednym dzieckiem lub grupki przyjaciół. Jeśli chodzi o sposób montażu bagażnika, to w zależności od modelu, w opcji jest montaż do klapy bagażnika lub mocowanie za ramę i koła. Kupując bagażnik rowerowy na klapę, warto również zwrócić uwagę na jego maksymalną ładowność. Godne uwagi są bagażniki, które przewidują przewóz rowerów o wadze do 15 kg.

Z całą pewnością warte polecenia są bagażniki rowerowe oferowane przez sklep Smartmoto.pl. Dla przykładu, model Vantage 3 renomowanej marki Aguri, gwarantuje szybki załadunek rowerów. Rowery przewożone są na platformie, która jest przymocowana do bagażnika za pomocą pasów. Bagażnik wyposażono w rynienki z paskami zębatymi, dzięki czemu transport rowerów jest bezpieczny i pewny. I co ważne, w czasie gdy nie potrzebujemy korzystać z bagażnika, możemy go szybko i sprawnie złożyć w kilku prostych ruchach. Warto podkreślić, że tego typu bagażnik jest uniwersalny i kompatybilny z różnymi typami nadwozia, tj. kombi, hatchback i sedan. Dużym atutem produktów Aguri jest także odporność na korozję. Pokrywa się je bowiem najskuteczniejszymi farbami proszkowymi, a niektóre elementy wykonuje się z aluminium.

Bagażnik rowerowy na hak

Bagażniki rowerowe na hak również mają swoich zwolenników. Podstawowym wymogiem do montażu tego typu sprzętu jest oczywiście posiadanie haka. Bagażniki na hak umożliwiają transport cięższych rowerów (np. 20 kg) i przeznaczone są do przewozu od 2 do 4 rowerów. Na pewno warto wziąć pod uwagę zakup produktów marek: Aguri, Thule, Peruzzo, Inter Pack, Amos i Atera.

Charakteryzują się wysoką jakością wykonania, funkcjonalnością i wygodą w użytkowaniu. Posiadają zamki zabezpieczające przed kradzieżą. Zapewniają dostęp do bagażnika auta oraz stabilną pozycję rowerów w trakcie transportu. Większość oferowanych modeli oferuje innowacyjny sposób składania i rozkładania platformy oraz wygodne przechowywanie. Szczególnie przydatne są bagażniki wyposażone w kółka transportowe.

Bagażnik rowerowy na dach samochodu

Na koniec pozostały nam bagażniki rowerowe, które montuje się na dachu samochodu. Ta na pewno najtańsza opcja bagażnika spodoba się wszystkim tym, którym zależy na ekonomicznym zakupie. Nie oznacza to jednak, że są one małowartościowe. 

Dobrej jakości bagażnik dachowy jest bowiem wyposażony w między innymi: zębatki do stabilnego mocowania kół, przekładane zamknięcie uchwytu, elastyczne powłoki zabezpieczające uszkodzeniom, zabezpieczenia antykradzieżowe roweru i bagażnika.

[Głosów:0    Średnia:0/5]