Jakie kolory wybrać do pomalowania ścian w salonie?

Czy to mocne czerwone, klasyczne odcienie ziemi, czy też biel jako ponadczasowo piękny klasyk: wybór właściwego koloru ściany do salonu może skutecznie podkreślić nasz wystrój wnętrza i rozpieszczać nas wspaniałą atmosferą – dlatego tak często słyszymy pytanie: jakie kolory do salonu?

Wybór koloru do salonu jest kluczowy!

Z drugiej strony, nieodpowiedni kolor może mieć również negatywny wpływ na wygląd naszego salonu. Może on zredukować przestrzeń i stworzyć chaos zamiast harmonii. Ale w końcu kolorystyka powinna zawsze odzwierciedlać naszą osobowość i nadawać wnętrzu naszego koloru osobisty charakter.

W pierwszej kolejności należy sobie uświadomić, jakie kolory do salonu będą stylowe i eleganckie. Klasyczny kolor nie musi się wydawać nudny. W każdym salonie, beżowy wzór ściany idealnie pasuje do drewnianych, eleganckich mebli. W połączeniu z kilkoma ładnymi dodatkami w kolorze niebieskim i szarym oraz świeżymi roślinami, pokój ten zyska przytulną atmosferę, w której można się wspaniale zrelaksować.

Wybór koloru do salonu

Czy zieleń i kolor szary nadaje się do salonu?

Ten kolor wnosi powiew świeżego powietrza do naszego salonu. Kolor zielony jest nie tylko jednym z modnych kolorów, ale także daje każdemu pokojowi wspaniały czynnik świeżości. W połączeniu z klasycznymi kolorami, takimi jak biały lub beżowy, tworzy on prawdziwą oazę dobrego samopoczucia.

szary zielony kolor do salonu

W tym roku można zdecydować się na zieleń prawie do każdym rodzaju wnętrza. W takim celu najbardziej zróżnicowane niuanse tego modnego koloru zostały połączone ze sobą w celu stworzenia ekscytującej mieszanki z wieloma atrakcjami, a jednocześnie stworzenia cudownie harmonijnego efektu.

Nadaj wnętrzu elegancji

Wybierając barwy do salonu, możemy zdecydować się na naturalną elegancję wnętrza. Kolory ziemi są klasycznymi kolorami uniwersalnymi dla prawie każdego pomieszczenia i nadają wnętrzu cudownie stylową atmosferę. W salonie widzimy mieszankę jasnych kolorów drewna w połączeniu z bielą i beżem. Rezultatem tego rodzaju pomieszczenia jest ciepła, wygodna atmosfera, która wygląda jednak stylowo i nowocześnie.

kolory w salonie

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja, jeżeli chodzi o kolor szary. Wielu ludzi unika ciemnych kolorów ścian. Jako podstawowy kolor, są one więcej niż doskonałe. Jak widać, na przykład ciemna szarość może być pięknie zaakcentowana kolorowymi akcentami, takimi jak fotele i poduszki, i przez to salon nabierze szczególnie żywego charakteru.

Kolor sufitu w salonie

Jeśli chcemy uzyskać efekt przyciągający wzrok, nie pozostawiajmy sufitu białego, ale pomalujmy go w tym samym kolorze co ściany. Szczególnie piękne jest połączenie koloru sufitu w salonie z meblami i akcesoriami w kolorze beżowym i białym. To sprawi, że nasz salon stanie się stylowy i elegancki.

Czy wzorzysta tapeta pasuje do salonu?

Jeżeli uważamy, że nasz salon jest nudny, a my chcemy przyciągnąć wzrok, aby to nie wiązało się z dużym wysiłkiem. Wtedy specjalna wzorzysta tapeta może być właściwym wyborem. Możemy tutaj zdecydować się na liście dekoracyjne, jak w tym przykładzie, kolorowa mieszanka nowych trendów kolorystycznych lub wzorów dekoracyjnych, takich jak ozdoby lub elementy abstrakcyjne. Istnieje, doprawdy, nieskończona ilość wzorów, w których na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla naszego salonu.

Kontrasty kolorystyczne dla pomieszczeń z osobowością

Kontrasty kolorystyczne to doskonały sposób na nadanie swoim pokojom szczególnego klimatu, pełnego osobowości. Nie każdemu wydaje się oczywista mieszanka czerni i bieli, świeżych odcieni pasteli, czy intensywnych odcieni czerwieni, które są szczególnie skuteczne w połączeniu z bielą, a przecież mamy wolny wybór.

Łączenie jasnych kolorów w pokoju dziennym

Uwielbiamy wszystkie jasne i pełne życia kolory. Więc nie wahajmy się łączyć swoich ulubionych kolorów, nawet w przypadku malowania kolorów. Możemy dla przykładu pomieszać trzy kolory, czyli pomarańczowy, żółty i zielony, które stworzą radosną i nieskończenie żywą atmosferę. Nie powinno się jednak mieszać więcej niż trzech kolorów, inaczej trudno będzie stworzyć harmonię.

Obojętnie, na jakie kolory zdecydujemy się, powinniśmy postępować tak, aby w naszym salonie wszystkie barwy się ze sobą w odpowiedni sposób harmonizowały. Kolory ścian salonu muszą się także harmonizować z kolorami mebli i innych akcesoriów, które znajdują się w naszym salonie.

Zdjęcia aranżacji  z:  https://deko-rady.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]