Jaki jest nowy Apple iPad Air?

0
1191

W 2019 roku miała miejsce premiera najnowszego iPad'a Air. Model ten ma być złotym środkiem pomiędzy tanią wersją – iPadem, a drogą i wydajną wersją Pro. Jaki jest nowy Apple iPad Air?

iPad Air a iPad – czym się różnią?

Oba modele są podobne w kwestii designu oraz wysokiej rozdzielczości wyświetlacza. Warto jednak wspomnieć, że iPad Air jest cieńszy (6,1 mm wobec 7,6 mm), a do tego nieco lżejszy (456 g wobec 469 g).  Należy dodać, że najnowszy iPad ma mniejsze ramki.

Najnowsza wersja iPad Air ma 10,5-calowy ekran, zaś starsza oferuje przekątną 9,7. Rozdzielność tego pierwszego wynosi 2224 x 1668 pikseli, czyli mamy zagęszczenie 265 pikseli na cal. W tańszej wersji jest to 2048 na 1536 pikseli.

Różnica natomiast dotyczy laminacji ekranu oraz wykorzystania w nowym modelu technologii True Tone. W nowym tablecie mamy również dodatkowo powłokę antyodblaskową i szeroką gamę kolorów. IPad Air oferuje jasność na poziomie 500 nitów. Dość sporo różnic można zauważyć w środku urządzeń. Nie ma wątpliwości, że najbardziej fundamentalna różnica dotyczy procesora. Nowy iPad Air ma czipa A12 Bionic z systemem Neural Engine. Możecie go zobaczyć na tej stronie https://idream.pl/ipad/ipad-air.html.

Wersja starsza korzysta z A10 Fusion, co bez wątpienia da się zauważyć. Rozbieżności dotyczą również kwestii wydajności, z korzyścią na nowszą wersję.  Starsza wersja, choć obsługuje cały zestaw akcesoriów Bluetooth, a w tym klawiatury, to niestety nie obsługuje oficjalnej Smart Keyboard od Apple.

Natomiast w nowej sprawdzi się bez problemu. Kolejną różnica dotyczy minimalnej pojemności. W starszej wersji mamy 32 GB danych, a w nowej 64 GB. Warto zawrócić również uwagę na cenę. Choć ona sama nie szokuje, to jednak różnica między obydwoma urzadzenia jest dość spora.

iPad Air a iPad – jakie są podobieństwa?

Poza różnicami, oba iPad'y mają również wspólne cechy. Zarówno starsza, jak i droższa wersja mają ten sam czas pracy na akumulatorze – 10 godzin aktywności. Żaden z nich nie posiada Face ID. W zamian jest Touch ID czyli zabezpieczenie biometryczne w postaci odcisku palca.

Zarówno starszą, jak i nowszą wersję obsługuje się rysikiem Apple Pencil. Obydwa tablety mają ten sam zestaw złącz. Port ładowania to Lightning. Mają również port mini-jack 3,5 mm.

Czy warto kupić iPad Air?

IPad Air to urządzenie, które z pewnością zadowoli nawet tych nieco bardziej wymagających użytkowników. Solidne wykonanie, ciekawy design i cały zestaw rozwiązań sprawi, że tablet bez problemu posłuży przez kilka dobrych lat.

Niewątpliwie jego zaletami jest ekran, wydajność, port Lightning czy wsparcie dla Apple Pencil. Pod względem ceny iPad Air idealnie wbija się w środek między najstarszą wersją – iPad’em z 2018, a najdroższą – iPad’em Pro.

Jeśli nie możesz lub z jakiś przyczyn nie chcesz zakupić droższej wersji jaką jest iPad Pro, to iPad Air okaże się naprawdę dobrym wyborem, a praca na nim będzie samą przyjemnością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]