Jak wybrać wycieraczkę systemową?

0
1365

W celu wybrania dobrej wycieraczki systemowej, musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie „Jakie są nasze potrzeby względem wycieraczki systemowej?”. Czy będzie to wycieraczka przeznaczona do użytku domowego, czy może jednak należy zaprojektować ją na potrzeby lokalu użytkowego o dużym natężeniu ruchu?

Pierwszym i najważniejszym aspektem należącym rozważyć kupując wycieraczkę systemową jest pożądany rozmiar. Określenie go jest niezwykle proste, stojąc na wprost wejścia przed którym ma zostać umieszczona wycieraczka określamy szerokość (wartość pozioma) i szerokość (wartość pionowa) wycieraczki. Kolejnym pytaniem na jakie musimy sobie odpowiedzieć jest rodzaj wypełnienia, jaki ma zostać użyty. Ostatnim już wyzwaniem przed jakim stajemy chcąc zakupić wycieraczkę systemową jest wybór odpowiedniego producenta. Dobrym wyborem są nowoczesne wycieraczki systemowe z bela.com.pl. Jest to producent mający w swojej ofercie nie tylko wycieraczki zewnętrzne oraz wewnętrzne, a także wycieraczki z logo.

Jakie są rodzaje wycieraczek systemowych?

W kategorii wycieraczek aluminiowych możemy wyróżnić:

  • wycieraczki zewnętrzne, które cechują się odpornością na różne warunki pogodowe i zmiany temperatury,
  • wycieraczki wewnętrzne ukierunkowane na zachowanie czystości podłoża i zapewnienie bezpieczeństwa, gwarantujące bezpieczeństwo i czystość podłoża.

Każda z wycieraczek aluminiowych zostaje wypełniona innym wkładem, który w zależności od potrzeb ma za zadanie spełnić inną funkcję.

Wkłady dzielimy na:

  • gumowe, które głównie przeznaczone są do wycieraczek umieszczanych na zewnątrz budynku, gdzie wstępnie oczyszczają podeszwy butów z zanieczyszczeń takich jak piach, błoto, śnieg,
  • szczotkowe, umieszczane zarówno w wycieraczkach zewnętrznych jak i wewnętrznych. Wkład ten ma za zadanie dokładnie oczyścić obuwie z zanieczyszczeń,
  • filcowe, stosowane głównie we wnętrzach pomieszczeń. Wycieraczki filcowe są antypoślizgowe, usuwają wilgoć z podeszwy buta.
[Głosów:0    Średnia:0/5]