Jak wybrać ręczniki do hotelu?

0
694

Goście hotelowi podczas swojego pobytu wymagają specjalnego traktowania oraz obsługi na najwyższym poziomie. W budowaniu pozytywnego wizerunku hotelu niezwykle ważne są przede wszystkim detale. Wbrew pozorom wpływ na ocenę gości mogą mieć kwestie z pozoru nieistotne. Do nich zdecydowanie możemy zaliczyć hotelowe tekstylia, takie jak między innymi ręczniki. Jakie warto wybrać do obiektów hotelowych? Dlaczego? Odpowiadamy.

Wysokiej jakości tekstylia hotelowe 

Odpowiedni wystrój pokojów hotelowych, zachowana czystość i wysoki standard oferowany przez hotel to coś, na co klienci zwracają niebywałą uwagę. Wbrew pozorom na budowanie pozytywnego odbioru hotelu przez gości wpływ ma wiele różnych kwestii, również takich jak wybór odpowiednich dodatków czy produktów codziennego użytku. 

Ręczniki hotelowe- jakie powinny być? 

Wysokiej jakości ręczniki to element wyposażenia, którego goście oczekują. Są to kwestie niezwykle istotne, które decydują o zachowaniu poczucia higieny w danym miejscu. Śnieżnobiałe, miękkie i delikatne ręczniki to coś, czego nie może tutaj  zabraknąć. Aby były one odporne na negatywne działanie detergentów oraz działanie wysokich temperatur, z którymi mogą mieć one do czynienia podczas częstego prania i dezynfekcji. Stąd też niezwykle istotne jest zadbanie o ich odpowiednią jakość, elastyczność oraz grubość, czyli gramaturę.

Im cieńszy ręcznik hotelowy, tym większe prawdopodobieństwo jego szybkiego zniszczenia. Co prawda są one często wybierane ze względu na kompaktowe wymiary oraz szybki czas schnięcia, ale mogą okazać się one mało wydajne i niepraktyczne. Wysokiej jakości ręczniki powinny prezentować się ekskluzywnie, mieć odpowiednią miękkość oraz grubość. Jeśli chodzi o prezentowaną kolorystykę, może być ona dowolna, jednak najczęściej wybieranym kolorem jest kolor biały. W niektórych przypadkach dobrym pomysłem będzie dobranie kolorystyki do wnętrza łazienki. Jednak większość decyduje się na klasyczną biel, która wygląda korzystnie niezależnie od wystroju oraz dodatków.

Jak mówi Lech Ostrowski ze sklepu internetowego 4horeca.com.pl obecne trendy wskazują, że biel to kolor dominujący w wysokiej jakości pokojach hotelowych oraz dodatkach”. 

Idealny ręcznik hotelowy

Ręczniki hotelowe powinny być wykonane tylko ze stuprocentowej bawełny, która gwarantuje odpowiednie wchłanianie wilgoci. Gęsty splot materiału zapewnia niską kurczliwość. Zwróćmy uwagę również na wykonanie poszczególnych ręczników oraz jakość obszycia. Biel to kolor kojarzony niezwykle mocno z klasą i elegancją. Warto jednak zdecydować się na estetycznie wykonane obszycia i hafty. Ręczniki hotelowe to idealny element do wykorzystania na nim logo lub nazwy hotelu. Goście zdecydowanie docenią fakt, iż dane tekstylia zostały wykonane dokładnie dla tego hotelu, z którego korzystają. Dodatkowo pozwoli to na zwrócenie uwagi na nazwę hotelu oraz pozytywne skojarzenia.

Jak pielęgnować ręczniki hotelowe? 

Aby zachować dobry wygląd wybranych przez nas ręczników hotelowych, warto zastosować kilka istotnych zasad. Pomimo faktu, iż tekstylia te wykazują o wiele wyższe wartości dla odporności, użycie wysokich temperatur oraz mocnych detergentów może zdecydowanie osłabić ich jakość oraz żywotność. Kwestie higieny w obecnych czasach są niebywale istotne, stąd też wszelkie sprzęty oraz dodatki wymagają odpowiedniego traktowania. Warto przestrzegać instrukcji umieszczonej na metce i dostosować temperaturę prania do potrzeb. Zdecydowanie warto unikać płynów zmiękczających, które mogą negatywnie wpływać na fakturę materiału. Do prania ręczników hotelowych stosujmy tylko dedykowane detergenty przyjazne dla tkanin. To pozwoli na zachowanie ich użyteczności na dłużej.

W poszukiwaniu idealnych dodatków do pokoju hotelowego

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jaki wpływ na ocenę mają wszelkie detale i szczegóły. Dzięki temu możemy pozytywnie wpłynąć na odbiór naszego miejsca przez klientów. Pachnące i delikatne ręczniki pozostawiają przyjemne wspomnienia związane z hotelem oraz sprawią, że goście poczują się tutaj wyjątkowo i luksusowo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]