Jak wybrać odpowiedni rodzaj pastucha?

0
904

Chcąc skutecznie zabezpieczyć posesję lub pastwisko przed dzikimi zwierzętami czy lubiącym niszczyć ogród psem, doskonałym rozwiązaniem będzie pastuch. Ten rodzaj ogrodzenia, najczęściej elektrycznego, pomoże odstraszyć np. rodzinę dzików czy zdyscyplinować czworonożnego przyjaciela.

Niezwykle ważne, aby produkt posiadał certyfikaty jakości oraz spełniał najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jego dotknięcie nie powinno wywoływać żadnych konsekwencji zdrowotnych dla zwierząt lub przypadkowych ludzi. Konieczne jest również umieszczenie w jego pobliżu tabliczki informacyjnej.

Jaki zestaw ogrodzeniowy wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele typów pastuchów, które usprawnią dozór nad zwierzętami lub pomogą w walce z gryzoniami, szpecącymi wygląd ogrodu i całej posesji. Elektryczne ogrodzenie jest idealnym rozwiązaniem, pozwalającym bardzo szybko uporać się z nieestetycznymi kretowiskami bądź zbyt agresywnym psem. Będzie też skutecznym sojusznikiem w walce z nieproszonymi szkodnikami ogrodowymi. Niezwykle ważną kwestią jest, aby pastuch spełniał najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Moc impulsu elektrycznego nie może być zbyt intensywna, aby nie powodowała zagrożenia dla zdrowia czworonożnego przyjaciela lub przypadkowych ludzi. Niezbędna jest także tabliczka informująca o niebezpieczeństwie. Decydując się na tego rodzaju ogrodzenie, warto wybrać kompletny już zestaw, zawierający elektryzator, izolatory, linki, zasilacz, taśmę, druty oraz właściwe uziemienie. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na zakup poszczególnych elementów. Wszystkie niezbędne komponenty już są dostępne.

Jakie są najczęściej popełniane błędy podczas budowy pastucha?

Odpowiedni montaż pastucha nie tylko będzie estetycznie współgrał z całym ogrodem i posesją, ale przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo. Często popełnianym w tej materii błędem jest zastosowanie wątpliwej jakości izolatorów lub zbyt słabego uziemienia, zwłaszcza w przypadku długich pastuchów, potrzebujących większej mocy elektrycznej do zasilania. Warto również pamiętać, by roślinność, kora drzew czy gałęzie nie miały bezpośredniego kontaktu z ogrodzeniem, gdyż znacząco zwiększa to zużycia prądu. Poszczególne przewody muszą być dobrze widoczne dla zwierząt. Najlepiej wybrać kolor niebieski, który potrafią dostrzec nawet nocą. Kwestie techniczne, takie jak prawidłowe łączenie przewodów czy odpowiednie wyprowadzenie impulsu z elektryzatora, są najważniejsze. Dzięki nim pastuch będzie służył przez długi czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]