Jak utrzymać prawidłową masę ciała – podstawowe zasady

0
673

Marzysz o zgrabnej sylwetce? Odchudzanie przyniosło zadowalające efekty, jednak obawiasz się, że niebawem wrócisz do swojej wcześniejszej wagi? Zastanawiasz się, jak utrzymać stałą i prawidłową masę ciała? Nie chcesz już chudnąć, ale nie chcesz też przytyć, więc z diety odchudzającej musisz przejść na prawidłowe odżywianie dostosowane do Twojej masy ciała. Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania, które pomogą Ci uniknąć efektu jo-jo i pozwolą zachować wymarzoną sylwetkę na lata.

Regularne posiłki

Po pierwsze – jeśli chcesz zachować idealną wagę i piękną sylwetkę dbaj o to, by posiłki spożywane były w regularnych porach dnia. Najlepiej spożywać od trzech do pięciu posiłków dziennie z odstępami dwóch-trzech godzin. Dzięki temu organizm będzie otrzymywać porcje energii co kilka godzin i nie zacznie gromadzić nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Prawidłowa ilość kalorii

Chcąc utrzymać prawidłową masę ciała należy zadbać o odpowiednią ilość kalorii spożywaną w ciągu dnia. To oznacza, że musisz określić, jakie zapotrzebowanie na kalorie ma Twój organizm i trzymać się tej ilości. Nie można jeść za mało lub za dużo kalorii w ciągu dnia, ponieważ to prowadzić może do spadku lub zwiększenia masy ciała. Prostym sposobem na spożywanie odpowiedniej ilości kalorii jest catering dietetyczny https://afterfit-catering.pl/, który można dostosować do potrzeb organizmu.

Rezygnacja z cukru

Dobrym sposobem na utrzymanie wymarzonej wagi jest zrezygnowanie lub ograniczenie spożywania cukru do minimum. Cukier to czysta energia, która jednak nie dostarcza do organizmu żadnych cennych składników odżywczych. Wystarczy przestać sięgać po słodkie przekąski, słodzić herbatę i kawę i robić desery bez cukru w domu. Można zdecydować się na stosowanie słodzików, które są tak samo słodkie, jak biały cukier, a mimo to mają znacznie mniej kalorii.

Ograniczenie spożywania produktów przetworzonych

Warto zrezygnować ze spożywania produktów przetworzonych, które są ubogie w składniki odżywcze, a są bardzo kaloryczne i niezdrowe.

Decydując się na catering dietetyczny można mieć pewność, że do organizmu docierają wszystkie potrzebne składniki odżywcze, witaminy i minerały, a jednocześnie nie zostaje przekroczone zapotrzebowanie kaloryczne. Jest to propozycja odpowiednia dla każdego – osób chcących schudnąć i utrzymać prawidłową masę ciała.

[Głosów:0    Średnia:0/5]