Jak najlepiej urządzić swój garaż, by pomieścił wszystkie niezbędne akcesoria?

0
1207

Garaż to często miejsce, które służy do przechowywania wielu zapasowych akcesoriów, a nie tylko samochodu. Wiele ze sprzętów i przedmiotów ogrodowych, czy służących do pielęgnacji pojazdu, znajduje tutaj swoje miejsce. Jak jednak zadbać o to, by garaż nie stał się po kilku miesiącach przechowalnią, w której trudno znaleźć to, co aktualnie jest potrzebne?

Zaplanuj miejsce na konkretne rodzaje przedmiotów

Zacznij od rozplanowania przestrzeni. Z łatwością możesz sobie na pewno wyobrazić, co znajdzie się w twoim garażu: samochód, rowery, być może hulajnogi dla dzieci lub inne sprzęty jeżdżące, którymi się posługują.

Oprócz tego – jeśli nie posiadasz na nie oddzielnego pomieszczenia – być może schowasz tam sprzęty ogrodowe, takie jak kosiarki, nożyce czy węże. Z myślą o zimie możesz tam również wygospodarować kawałek przestrzeni łopatę do odśnieżania czy worek piasku, jeśli będą ci potrzebne.

Bez wątpienia garaż to najlepsze miejsce na przechowywanie akcesoriów, niezbędnych przy codziennej pielęgnacji wszystkich pojazdów, ale także zewnętrznej części domu. Nic więc dziwnego, że i dla nich musi znaleźć się tam odrobina wolnej powierzchni.

Wiedząc o tym, co masz zamiar schować w garażu, zastanów się, jak często dany sprzęt będzie wyciągany. Jeśli zamierzasz używać go regularnie, lepiej, aby znalazł się w zasięgu ręki i nie wymagał wystawiania samochodu oraz rowerów za każdym razem, gdy chcesz go użyć. Ustaw go bliżej, w miejscu łatwiej dostępnym, co zachęci cię do jego częstego używania i odkładania na miejsce, a nie tam, gdzie akurat będzie wygodniej. Warto również pomyśleć o wykorzystaniu odpowiednich mebli.

Czym powinny się charakteryzować meble garażowe?

Meble garażowe to między innymi pojemne, wolnostojące szafy od FX Meble, które nie wymagają przymocowywania do podłogi czy ściany. Dzięki temu z łatwością można je nie tylko ustawić na wybranej powierzchni, ale również w razie potrzeby szybko zmienić ich miejsce położenia.

Ich największą zaletą powinna być mocna, sztywna konstrukcja, która pozwala na schowanie do nich wszystkich niezbędnych akcesoriów, w tym nieco cięższych przedmiotów. Ich wielkość pozwoli nawet na ukrycie we wnętrzu roweru! Jest to więc idealne rozwiązanie nie tylko do garażu w ogrodzie, ale również do podziemnej hali garażowej w nowoczesnym apartamentowcu. Posiadanie takiego mebla gwarantuje nie tylko porządek na miejscu parkingowym, ale również zabezpieczy trzymane tam przedmioty przed kradzieżą.

Niezwykle ważne w szafie garażowej są różnej wielkości półki, od małych, aż po największe, które odpowiednio zagospodarowane sprawią, iż wszystko zawsze będzie na swoim miejscu. Z kolei dzięki podniesieniu szafy na stelażu na wyższy poziom, pod nią mogą również znaleźć swoje miejsce dodatkowe akcesoria.

Rozwiązanie do każdego garażu

Podsumowując, mocna, metalowa szafa garażowa to świetny sposób na zagospodarowanie przestrzeni garażowej. Sprawdzi się zarówno przy jednorodzinnym domku, jak i w apartamentowcu, gwarantując porządek i bezpieczeństwo trzymanych tam przedmiotów. Urządzony z jej pomocą garaż będzie bez wątpienia miejscem przejrzystym i zawsze odpowiednio utrzymanym, z którego każdy z domowników z chęcią skorzysta do przechowywania dodatkowych przedmiotów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]