Jak działa eSIM w Orange Flex? Czemu warto postawić na to rozwiązanie?

0
1172

Usługa eSIM, dostępna jedynie w sieci Orange – między innymi w ofercie Orange Flex – to prawdziwa rewolucja na polskim rynku telefonii komórkowej. Z rozwiązania tego najbardziej cieszą się użytkownicy smartfonów marki Apple, jednak powoli staje się ono dostępne dla coraz większej grupy osób.

Innowacja w  postaci wirtualnej karty

Wprowadzając do swojej oferty możliwość korzystania z karty eSIM, Orange zapoczątkowało nową jakość w naszej rodzimej telefonii komórkowej. Do tej pory każdy telefon musiał być wyposażony w tradycyjną, plastikową kartę SIM, która dostępna była w coraz mniejszym formacie, zawsze był to jednak fizycznie istniejący przedmiot. Musieliśmy wybrać się po niego do salonu lub zamówić z dostawą do domu, a następnie aktywować go.. Teraz, dzięki karcie eSIM, proces ten ulega niezwykłemu uproszczeniu i przyspieszeniu.

Instalacja karty SIM prosta jak nigdy wcześniej

Czym właściwie jest eSIM? Wirtualnym zamiennikiem tradycyjnej karty SIM, pobieranym przez internet na telefon obsługujący technologię eSIM. W Polsce technologię eSIM wspiera jedynie sieć  Orange. Kartę eSIM pobierasz skanując kod QR otrzymany od Orange. Dzięki karcie eSIM ograniczamy produkcję plastiku i wpływamy pozytywnie na środowisko. eSIM w Orange pozwala na współdzielenie jednego numeru na dwóch urządzeniach – telefonie i zegarku. Z wirtualnej karty mogą skorzystać użytkownicy najnowszym modeli iPhone, iPad oraz Apple Watch oraz Samsung Galaxy Watch i Huawei Watch 3. Orange zapowiada jednak, że dołoży wszelkich starań, by w najbliższym czasie usługa ta objęła jak największą ilość użytkowników.

Orange  Flex przeciera szlaki

Wprowadzenie na polski rynek karty eSIM było nie tylko rewolucją, ale również impulsem dla innych operatorów do wprowadzenia tego rozwiązania, tak by za jakiś czas stało się standardem. Już dziś konkurencyjne sieci deklarują, że są zainteresowane wprowadzeniem tej technologii. Od maja tego roku eSIM dostępny jest również dla Klientów Orange Flex, czyli nowej oferty mobilnej w aplikacji. Dzięki eSIM założenie numeru w Orange Flex odbywa się zdalnie, bez konieczności wizyt w salonie i trwa jedynie kilka minut.

[Głosów:0    Średnia:0/5]