Inwestycja w skrzyniopalety składane się opłaca

0
905

W każdym przedsiębiorstwie bardzo ważnym zagadnieniem jest transport, zarówno wyrobów gotowych, jak i materiałów do produkcji czy półproduktów. Warto przyjrzeć się skrzyniopaletom składanym, które mogą znakomicie zoptymalizować logistykę w firmie, jednocześnie inwestując w ekologię.

Ekologia a skrzyniopalety składane

Coraz więcej zakładów, nawet zupełnie małych, dba o ekologię. Działania mogą być różnorakie. Jednym z nich może być zastąpienie europalet i drewnianych skrzyń nowoczesnymi skrzyniopaletami i kontenerami składanymi. Oszczędza się dzięki temu lasy, ale nie tylko. Zalet jest znacznie więcej.

Kontenery składane oszczędzają paliwo, bo są stosunkowo lekkie. Po złożeniu zajmują bardzo niewiele miejsca, więc do transportu zwrotnego zamiast dużego tira, wystarczy niewielki samochód.Skrzyniopaleta składana produkowana jest z wysokiej jakości, wytrzymałych tworzyw sztucznych. Dzięki temu wytrzymuje wiele lat ciężkiej pracy, bez uszczerbku dla jakości. Jest odporna nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na wilgoć i środki chemiczne. Nie bez znaczenia jest łatwość utrzymania takich pojemników w higienie. Skrzyniopalety są bardzo łatwe do mycia czy niezbędnej dezynfekcji. Ta ostatnia czynność bardzo przydaje się przy przechowywaniu i transporcie warzyw i owoców.

Gdy skrzyniopalety mają już lata świetności za sobą, wtedy należy ją oddać do recyklingu. Powstaną z nich nowe kontenery składane i inne pojemniki.

Skrzyniopaleta składana dobrana do potrzeb

Ogromną zaletą skrzyniopalet jest ich różnorodność. Dzięki temu można bardzo dobrze dobrać skrzyniopaletę składaną do potrzeb. Mogą one być z pokrywami lub bez. Niekiedy mogą mieć specjalne zabezpieczenia pokryw, które uniemożliwiają otwarcie skrzyniopalety osobom nieuprawnionym.

Dużo skrzyniopalet składanych wykorzystuje się w rolnictwie i przemyśle spożywczym. Można w nich przechowywać płody rolne oraz różne sypkie towary. Po użyciu łatwo je umyć i zdezynfekować, co zapobiega przenoszeniu ewentualnych chorób czy grzybów.Zaletą skrzyniopalet składanych jest możliwość układania ich w stosy, co pozwala na wyjątkowo dobre wykorzystanie miejsca w transporcie i w magazynie.Skrzyniopalety składane są bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Nie mają ostrych gwoździ, ani odpryskujących elementów, które mogłyby zranić osoby przenoszące.

[Głosów:0    Średnia:0/5]