Mogłoby się wydawać, że drzwi pokojowe nie mają zbyt dużego znaczenia, jeżeli chodzi o odbiór wizualny przestrzeni. Najczęściej wybieramy drzwi o jasnych barwach lub kolorystyce zbliżonej do podłóg właśnie po to, by ginęły w przestrzeni i nie rzucały się za bardzo w oczy. Jeżeli jednak chodzi o ciasne, wąskie pomieszczenia – właśnie za pomocą odpowiednio dobranych drzwi możemy sprawić, że wnętrze będzie się wydawało przestronniejsze i po prostu większe. Takie właściwości będą miały drzwi z przeszkleniami czy drzwi specjalnego zastosowania – łamane czy typu harmonijkowego. Dzięki takim rozwiązaniom zyskamy cenną przestrzeń, którą możemy wykorzystać na przykład na dodatkowe meble. Za pomocą drzwi w mocniejszych barwach można podzielić pomieszczenie kolorystycznie i nadać mu wyjątkowy charakter. Drzwi mają naprawdę duże znaczenie i dzięki nim możemy stworzyć wymarzone, funkcjonalne i oryginalne wnętrze dopasowane do naszych potrzeb i upodobań.
Drzwi pokojowe dopasowane do stylu wnętrza
Jeżeli jesteśmy zwolennikami stylu nowoczesnego i skandynawskiego, doskonale sprawdzą się minimalistyczne drzwi z geometrycznymi wzorami, w jasnej kolorystyce. Tu najczęściej pojawiają się różne odcienie jasnej szarości lub bieli z aluminiowymi poziomymi lub pionowymi pasami.
Jeżeli wolimy styl klasyczny, „angielski” lepszym wyborem będą drzwi z rzeźbieniami, szprosami i innymi elementami sztukaterii. W takim wypadku drzwi stanowią prawdziwe dzieło sztuki i mają cieszyć nasze oko, a nie być wyłącznie funkcjonalnym rozwiązaniem.
I wreszcie – w stylu loftowym spotkamy drzwi z surowego drewna czy nawet aluminium i stali, pasujące do chłodnych wnętrz stylizowanych na „niewykończone”.
Dlaczego warto kupić drzwi wewnętrzne?
Drzwi pokojowe w Warszawie https://vrata.pl/drzwi-pokojowe-warszawa/ mają nam zapewniać prywatność i oddzielać od siebie różne pomieszczenia. Nie warto z nich rezygnować nawet, jeśli jesteśmy zwolennikami otwartych przestrzeni. Drzwi wewnętrzne mają szczególne znaczenie w domach jednorodzinnych o więcej niż jednej kondygnacji. Oddzielenie od siebie pokoi pozwala na zatrzymywanie ciepła pomimo wietrzenia poszczególnych pokoi. Dodatkowym plusem jest bariera akustyczna, zapewniająca wyższy komfort życia.
Warto pamiętać, że jeżeli po jakimś czasie dojdziemy do wniosku, że chcielibyśmy zamknąć jakieś otwarte do tej pory przestrzenie (na przykład oddzielić kuchnię i salon) będzie to znacznie trudniejsze przy wykończonym już wnętrzu i może spowodować spore straty finansowe (zniszczona podłoga, dobudowywanie murów, przeciąganie przewodów). Z pewnością zanim zaczniemy budowę naszego domu, trzeba dobrze przemyśleć jego projekt, stawiając głównie na rozwiązania funkcjonalne, a nie tylko aspekty wizualne. Gust związany z wyglądem wnętrz często się zmienia, a codzienność zawsze weryfikuje walory użytkowe naszych pomieszczeń.