Dlaczego warto schudnąć? 3 powody, dla których warto pozbyć się nadwagi

0
4700

Nikt nie jest idealny. Wbrew pozorom, jeżeli zapomnisz o kilku ważnych zasadach odchudzania, dążenie do idealnej sylwetki, wcale nie musi oznaczać drogi ku zdrowiu i lepszemu samopoczuciu. Dlaczego warto schudnąć i jak skutecznie oraz zdrowo pozbyć się nadwagi?

Moda na odchudzanie ma także swoje ciemne oblicze – często bez zastanowienia chcemy wpisać się w określone kanony piękna, które nie są dla nas osiągalne z wielu powodów. Dążąc do zyskania idealnej sylwetki, czasami zapominamy o swoim zdrowiu. Wyznaczając sobie nierealne cele i realizując je za wszelką cenę, możesz wiele stracić. Pamiętaj więc, że odchudzasz się nie po to, aby podobać się innym, ale po to, aby poprawić swój stan zdrowia. Podczas odchudzania nie można zapomnieć o zdrowym rozsądku oraz samodyscyplinie i samozaparciu – tkanka tłuszczowa nie znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, więc trzeba nieco się wysilić, aby osiągnąć upragniony cel.

Dlaczego warto schudnąć?

Odchudzanie niesie za sobą nie tylko korzyści związane z poprawą wyglądu sylwetki. Tak naprawdę już pozbycie się zaledwie kilku zbędnych kilogramów w znaczący sposób wpływa na poprawę stanu zdrowia i może ograniczyć ryzyko wystąpienia chorób związanych ze stosowaniem nieodpowiednio dobranej diety. Z tego względu postaw sobie realny cel i rozpocznij dążenie do jego osiągnięcia małymi krokami. Jeżeli chcesz schudnąć kilkanaście kilogramów, nie nastawiaj się na to, że osiągniesz swój cel w miesiąc. Chudnąć mniej, ale sukcesywnie, zyskasz znacznie więcej i ograniczysz ryzyko wystąpienia efektu jojo.

3 powody, dla których warto się odchudzić

  1. Zdrowie, zdrowie i jeszcze raz zdrowie

Zdrowie jest najważniejsze! Nie możesz go kupić za żadne pieniądze, więc musisz sukcesywnie o nie dbać. Redukcja zbędnych kilogramów jest jednym ze sposobów na poprawę stanu zdrowia i zyskanie lepszego samopoczucia, ale pamiętaj, że odchudzanie niesie za sobą także pewne zagrożenia.

Stosując „diety cud”, głodząc się, lub co gorsza, decydując się na wyjątkowo kontrowersyjne, choć często, modne kuracje np. jajami tasiemca, możesz sobie zaszkodzić! Jedynie zdrowa dieta, aktywność fizyczna oraz ewentualnie tabletki na nadwagę i otyłość, o których możesz przeczytać tutaj: meridiasprzedam, pozwolą Ci w harmonijny i zdrowy sposób pozbyć się nadwagi. Na naszej stronie znajdziesz także szereg wartościowych porad na temat odchudzania, które na pewno pomogą Ci w walce ze zbędnymi kilogramami.

  1. Poprawa samooceny i zyskanie pewności siebie

Ludzie z nadwagą często cierpią z powodu obniżonej samooceny. Widać to w szczególności w przypadku osób, które borykają się z nadwagą od wczesnego dzieciństwa i z tego powodu doświadczyły wielu nieprzyjemności. Pokonanie nadwagi to sposób na poprawę jakości życia towarzyskiego i zawodowego oraz impuls do wyznaczania sobie kolejnych, ambitnych celów.

Decydując się na odchudzanie, możesz zyskać nie tylko wymarzoną sylwetkę, ale także przekonać się, że znacząco poprawi się Twoja samoocena. Pamiętaj jednak, że odchudzanie to nie maraton i pośpiech nie jest tutaj wskazany, gdyż grozi nabawieniem się niedoborów żywieniowych oraz innymi problemem ze zdrowiem.

  1. Zyskanie lepszej formy fizycznej

Osoby z nadwagą i otyłością, z czasem, zaczynają odczuwać pogorszenie sprawności fizycznej i dolegliwości związane z nadmiernym obciążeniem organizmu. Jest to nie tylko utrudnienie codziennego funkcjonowania, ale także prosta droga do tego, aby stać się osobą uzależnioną od pomocy innych. Pamiętaj o tym, że czas mija. Musisz zacząć walczyć z nadwagą, bo na pewno nie chcesz stać się ciężarem dla swoich bliskich.

Dlaczego jeszcze warto wytoczyć wojnę zbędnym kilogramom? Musisz samodzielnie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Każdy podwód jest dobry, aby zmienić swoją dietę na lepszą i zacząć dbać o swoje zdrowie. Stawiając sobie konkretny cel, łatwiej wytrwasz w swoim postanowieniu i szybciej zauważysz, że trud włożony w odchudzanie naprawdę się opłaca!

[Głosów:13    Średnia:2.2/5]