Czym są sztuczne łzy?

0
926

Pieczenie oczu, podrażnienia, uczucie piasku pod powiekami czy opuchnięcia – takie przykre dolegliwości nie są obce wielu ludziom. Jak pokazują badania, aż 1/5 naszego społeczeństwa zmaga się z objawami zespołu suchego oka. Leczenie tego schorzenia polega głównie na zmniejszaniu dyskomfortu i innych przykrych dolegliwości. W tym celu stosuje się sztuczne łzy. Na czym polega ich działanie i jak mogą przynieść szybką ulgę?

Czym są sztuczne łzy i jak działają?

Sztuczne łzy to szeroka gama preparatów, których celem jest przyniesienie ulgi w przypadku suchości i podrażnień oka. Ich zadaniem jest nawilżenie powierzchni rogówki i poprawa komfortu życia. Na czym polega działanie tego typu preparatów?

Rozwój technologi sprawił, że wiele osób całe dnie przesiaduje przed ekranem komputera lub smartfona. Urządzenia elektroniczne służą nam do pracy, rozrywki, a nawet relaksu. Podczas gdy my w skupieniu patrzymy się w ekran, nasze oczy wykonują intensywną pracę, próbując dopasować ostrość widzenia do czcionki w komputerze. W konsekwencji mrugamy dużo rzadziej niż podczas wykonywania innych obowiązków. Statystyki pokazują, że liczba mrugnięć w takiej sytuacji może spaść nawet o 30%. Dlatego powierzchnia naszego oka nie jest odpowiednio nawilżana poprzez film łzowy i pojawia się uczucie suchości.

Sztuczne łzy szybkim sposobem na ulgę

Właśnie w takiej sytuacji ulgę mogą przynieść nawilżające krople do oczu. Formuła sztucznych łez jest bardzo podobna do naturalnego płynu, który ma za zadanie nawilżać powierzchnię oka. W składzie kropli znajduje się między innymi hialuronian sodu, który tworzy na powierzchni rogówki trwałą, równomierną i długo utrzymującą się warstwę chroniącą. Jego właściwości stabilizują film łzowy, dzięki czemu oczy zachowują odpowiedni poziom nawilżenia przez długi czas.

Wybierając krople do oczu, warto stawiać na produkty bez konserwantów, na przykład renomowanej marki Pharm Supply, które są dobrze tolerowane, nawet przez osoby noszące soczewki kontaktowe. Mogą być stosowane regularnie oraz długotrwale i nie musimy obawiać się o żadne przykre skutki uboczne. Z powodzeniem możemy aplikować je nawet kilka razy dziennie – zawsze, gdy czujemy przykry dyskomfort. Wiele z nich można znaleźć na https://pharmsupply.com.pl/

Niektóre produkty wyposażone są dodatkowo w ekstrakty z naturalnych składników, glicerynę, witaminę E i A lub lecytynę sojową. Składniki takie działają kojąco, więc już po kilku dniach przykre dolegliwości znikają, a my cieszymy się świeżym i zdrowym spojrzeniem. Sztuczne łzy dostępne są w formie sprayu, maści lub najbardziej powszechnych pojemników jednodawkowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]