Czy tusz HP 652 jest opłacalny? Sprawdź, jak zmniejszyć koszty drukowania!

0
1706

Niewielkie, wielofunkcyjne drukarki od HP cieszą się dużą popularnością. Ułatwiają pracę, naukę, a także przydają się w wielu codziennych sytuacjach. Posiadasz model wykorzystujący tusz HP 652? Sprawdziliśmy, czy opłaca się go kupować!

Prowadzisz własną działalność? A może się dokształcasz? Z pewnością często korzystasz z drukarki. Takie urządzenie jest niezwykle praktyczne, ale niestety może być drogie w utrzymaniu. Musisz właśnie kupić nowy tusz HP 652, ale nieco zaskoczyła Cię jego cena? Wstrzymaj się przez zakupem! Dowiedz się, gdzie możesz dostać go taniej!

Tusz HP 652 – kompatybilność, cena, wydajność

Tusz HP 652 jest dedykowany do drukarek z serii HP DeskJet Ink Advantage, a dokładnie modeli o numerach: 2135, 2136, 3636, 3775, 3785, 3787, 1115, 3635, 3835, 4535 oraz 4675. Wkład zawiera czarny barwnik i ma pojemność 6 ml. Jego wydajność została oszacowana na 360 stron. Tusz ten w regularnej sprzedaży kosztuje ok. 75 zł. W przeliczeniu koszt wydruku jeden strony to ok. 20 gr. To dwa razy więcej niż w drukarni czy punkcie ksero.

Zakładając, że drukuje się średnio 5 stron dziennie, w ciągu roku trzeba kupić ok. 5 wkładów. Daje to roczny wydatek rzędu 375 zł. Nie jest to być może duża kwota, ale wiele osób drukuje o wiele więcej i częściej, więc wyda większe kwoty. Dłuższe przerwy w korzystaniu z drukarki mogą też powodować zasychanie tuszu HP 652, który nie nadaje się wtedy do użytku. Z tych powodów wizja częstego zakupu kolejnych wkładów jest dość prawdopodobna.

Drukując w punkcie ksero wydałoby się dwa razy mniej! Trzeba też przecież pamiętać jeszcze o tym, że urządzenie pobiera prąd, może się psuć, a także trzeba dokupować do niego papier. Wszystko to wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Czy oznacza to, że nie opłaca się drukować w domu? Niekoniecznie! Dowiedz się, jak można zaoszczędzić na wkładach!

Jak oszczędzać na kupnie tuszu HP 652?

Pierwszym sposobem na zmniejszenie wydatków na drukarkę jest kupowanie tuszu HP 652 w cenie hurtowej lub na promocjach. W ten sposób można zaoszczędzić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych na sztuce. Nie zawsze uda się jednak trafić na przecenę i nie wszędzie są dostępne takie punkty sprzedażowe.

O wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest kupowanie tzw. zamienników. Taki wkład działa dokładnie tak samo, jak tusz HP 652. Jest kompatybilny z tymi samymi urządzeniami, a także gwarantuje zbliżoną jakość nadruku. Tak naprawdę różni się tylko opakowaniem oraz ceną. Zamienniki mają o wiele większą pojemność, więc można rzadziej je wymieniać. Do tego wykazują taką samą wydajność. Przy tym są wytwarzane w ekologiczny sposób!

Przez to, że wkłady te kosztują nawet kilkukrotnie mniej, można dzięki nim zdecydowanie zmniejszyć koszty druku. Zamiast 75 zł za 6 ml można zapłacić 60 zł za 20 ml! Daje to jedyne 5 gr za stronę! Przy wcześniej zakładanej częstotliwości drukowania, dzięki zamiennikom w ciągu roku wyda się tylko 120 zł. To trzy razy mniej! Zaoszczędzone pieniądze można wydać na wiele innych rzeczy, np. na książki.

Gdzie można kupić zamienny tusz HP 652?

W Internecie można znaleźć kilka serwisów specjalizujących się w sprzedaży materiałów poligraficznych. By jednak mieć pewność, że kupi się zamienny tusz HP 652 wysokiej jakości, należy kupować je jedynie ze sprawdzonych stron, jak np. www.tonerpartner.pl. W sieci z powodzeniem można dostać nie tylko zamienniki, ale też oryginalne wkłady w hurtowych cenach. W ten sposób można wygodnie zdobyć potrzebne produkty, sporo na nich oszczędzając. Nie ma sensu przepłacać w sklepach sieciowych – tam zawsze dolicza się do cen m.in. marżę. Z zamiennym tuszem HP 652 można drukować taniej niż w punkcie ksero. Do tego darmowa, szybka dostawa dodatkowo sprawia, że zakupy są wygodne i przyjemne!

Zawsze wydawało Ci się, że wkłady do drukarki są trochę za drogie? Nie musisz już na nie tyle wydawać! Zamów zamienny tusz HP 652 w trzykrotnie niższej cenie i ciesz się nim przez dłuższy czas!

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]