Co to jest hydropiaskowanie?

0
427

Hydropiaskowanie jest to proces obróbki dowolnej powierzchni technicznej za pomocą ścierniwa zmieszanego z wodą.

Jak działa hydropiaskowanie?

Hydropiaskowanie jest bardzo podobne do piaskowania – pod względem mechanicznym są niemal identyczne. Głowna zaleta i przewaga hydropiaskowania nad piaskowaniem, to ograniczenie pylenia, które w wielu przypadkach jest dokuczliwe.

Jakie zalety ma piaskowanie na mokro?

Piaskowanie na mokro jest stosowane na całym świecie ze względu na ilość swoich zalet. Polega ona na piaskowaniu różnorodnych powierzchni za pomocą specjalnego ścierniwa. Często piaskowanie na sucho w takich przypadkach mogłoby emitować niebezpieczne pyły i zanieczyszczenia. Natomiast hydropiaskowanie ogranicza pylenie nawet 0 95%. Wysoka cena jaką trzeba zapłacić za hydropiaskowanie jest warta jej zapłacenia ze względu na ogromne korzyści tej techniki.

Dzięki hydropiaskowaniu można stosować płukany zwykły piasek zamiast suchego. Pozwala to na zastosowanie piasku 8x tańszego od piasku do zwykłego piaskowania na sucho. Poza tym, że piasek płukany jest tańszy warto również zauważyć, że ze względu na jego większą masę, a tym samym energie kinetyczną możemy liczyć na wyższą skuteczność piaskowania.

Nowoczesne urządzenia do hydropiaskowania takie jak hydropiaskarki z https://www.sandbot.pl/ umożliwiają regulację strumienia wody i ciśnienia pracy. Dzięki takim możliwościom obsługi jesteśmy w stanie wykonywać nie tylko ciężkie prace antykorozyjne, ale również delikatne czyszczenie rozmaitych powierzchni. Technologia ta również doskonale się sprawdza przy czyszczeniu obiektów zabytkowych wykonanych z delikatnych materiałów tzn. cegły, piaskowca i drewna lub innych delikatnych materiałów. Hydropiaskowanie może być z powodzeniem wykorzystywane do oczyszczania powierzchni stalowych. Wszystkie pozytywne cechy hydropiaskowania dają mu przewagę nad piaskowaniem na sucho, a innowacyjne maszyny SANdBOT pozwalają na jak najlepsze wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Hydropiaskarka SANdBOT

Hydropiaskarki SANdBOT umożliwiają kompleksowe czyszczenie powierzchni technicznych niemal każdego rodzaju. Oczyszczają one powierzchnię za pomocą sprężonego strumienia wody z domieszką ścierniwa. Hydropiaskarka SANdBOT jest urządzeniem niezwykle ekonomicznym – niskie koszty cierniwa oraz niskie zapotrzebowanie na sprężone powietrze przyczyniają się do ograniczenia kosztów użytkowania hydropiaskarki. SANdBOT to najtańsza opcja dostępna na polskim rynku, która w niskiej cenie wykonuje wysokiej jakości pracę. Szerokie opcje zastosowania czynią tę maszynę niezwykle uniwersalną i praktyczną, co dodaje dodatkowych możliwości jej wykorzystania. Omawiana hydropiaskarka nie powoduje do pylenia(pylenie ograniczone do nawet 95%) oraz ogranicza efekt tak zwanego iskrzenia.

Podsumowanie

Hydropiaskowanie pomimo wyższej ceny oferuje nieproporcjonalnie większe zalety oraz możliwości. hydropiaskarki od sandbot.pl dodatkowo oferują jeszcze większe korzyści w jeszcze lepszej cenie.

Porównując wszystkie cechy hydropiaskowania z piaskowaniem na sucho niezaprzeczalnie można stwierdzić, że to hydropiaskowanie jest najlepszym dostępnym wyborem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]