Betaina- czy rzeczywiście działa?

0
1877

W słowniku medycznym betaina uchodzi za jeden z cennych aminokwasów, który odpowiada za rozmaite procesy zachodzące w ludzkim organizmie. Niektóre z tych procesów, bez tego składnika praktycznie nie byłyby możliwe. Czy faktycznie tak jest i betaina rzeczywiście jest niezbędna dla naszego naturalnego funkcjonowania? O tym i szeregu innych ciekawostkach dotyczących opisywanego związku dowiesz się z dalszych fragmentów.

Szerokie spectrum odbiorców

Omawiana betaina jest bardzo dobrze znana od stuleci, zaś na dziś dzień stanowi jeden z najcenniejszych ingredientów sportowców, osób aktywnych oraz dbających o kondycję zdrowotną i dobre samopoczucie. Dostępna w postaci wygodnego w zażywaniu preparatu jak suplement marki Swanson, pozwala normować działanie kwasów tłuszczowych, likwidować za wysokie stężenie kwasu solnego w żołądku, przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej i ułatwiać trawienie. Jest nieoceniona, jeśli chodzi o hamowanie rozwoju choroby Hashimoto. Stanowi efektywną barierę ochronną, nie dopuszczając do powstawania anemii. To doskonały sposób ograniczenia zagrożeń atakami serca, jak również złoty środek na uporczywe uczucie ciągłego zmęczenia i nadmiernej senności. Pozwala dodać energii, zakwasić żołądek na odpowiednim poziomie, zbudować masę mięśniową, zrzucić zbędne kilogramy w stosunkowo krótkim czasie oraz podgonić metabolizm. Wspomaga pracę wątroby i żołądka.

Nie tylko w suplemencie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wymagających konsumentów, którzy cenią sobie praktyczność, oszczędność czasu oraz wygodę, rynek pełen jest rozlicznych suplementów na bazie betainy, ale wybierać warto wyłącznie atestowane wyroby takie jak chociażby wspomniane wcześniej specyfiki marki Swanson. Niemniej jednak warto pamiętać również o odpowiednim skomponowaniu diety, a ściślej – dobrze, by nasze codzienne posiłki obfitowały w otręby pszenne, krewetki, małże i inne owoce morza, buraki, szpinak, czy kiełki. Urozmaicony i wartościowy system żywieniowy warto dodatkowo wzbogacić dobrej jakości suplementem, który gwarantuje wyraźną poprawę ogólnej kondycji zdrowotnej i uzyskanie pożądanych efektów w niedługim czasie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]