Antyalergiczny odkurzacz

Teraz nikt nie wyobraża sobie, żeby porządek w pomieszczeniu utrzymywać tylko za pomocą szczoteczki oraz szufelki. Teraz w domach panują przeróżnego rodzaju odkurzacze, natomiast wytwórcy tychże urządzeń co rusz oferują kolejne, jeszcze skuteczniejsze wyjścia. Na sklepowych półkach znajdują się nie jedynie standardowe urządzenia, lecz również niezwykle rozwinięte roboty, jakich założeniem jest mechaniczne doprowadzenie posadzki do czystości.

Odkurzacz antyalergiczny – co to jest?

Odkurzacz dla alergika to profesjonalny rodzaj odkurzacza dedykowany do używania w powierzchniach mieszkalnych, w jakich żyją na co dzień alergicy. Taki sprzęt charakteryzuje się precyzyjnym sprzątaniem dywanów oraz posadzek, lecz przede wszystkim zupełnie wchłaniania brud, roztocza oraz pyły. Brud domowy oraz roztocza to jedne spośród najpoważniejszych powodów występowania nadwrażliwości wdechowych. Pozbycie się brudu nie jest łatwym zadaniem, lecz może wywołać obniżenie symptomów uczuleniowych.

Czemu alergik wymaga profesjonalnego odkurzacza?

Osoby zmagające się z alergiami doskonale wiedzą, jak uciążliwe może być starcie z elementami alergennymi. Kiedy już do niego dojdzie, pozostaje stawienie czoła niejednokrotnie niezwykle nieprzyjemnej reakcji uczuleniowej. Więc najlepiej unikać alergenów.

Nie jest to proste, kiedy fatalnie znosimy brud lub roztocza, chociażby gdy systematycznie czyścimy. Tu pojawia się sprawa właściwego odkurzacza dla uczuleniowców. Standardowe odkurzacze w większości wypadków nie są stuprocentowo hermetyczne, poprzez co brud z łatwością wydobywa się na zewnątrz sprzętu. Kłopotem jest także wydostające się z odkurzacza powietrze, jakie doprowadza do przemieszczania się zabrudzeń wcześniej osiadłych na przestrzeni mebli lub dywanów.

Doskonały odkurzacz dla alergika – filtr HEPA

Bazą efektywnego działania odkurzacza jest właściwy sposób filtracji wydmuchiwanego poprzez urządzenie powietrza. Standardowy sposób filtracji tworzą dwa filtry – jeden znajduje się zazwyczaj przy napędzie (zabezpieczając go przed kurzami), kolejny tymczasem przy wlocie powietrza, żeby efektywnie usuwać niewielkie inne zabrudzenia i zapachy.

Możemy podzielić filtry na 3 grupy – wodne, antyalergiczne oraz tekstylne. Najprecyzyjniejsze filtry tekstylne są zrobione z fizeliny, specjalistycznych włókien sztucznych bądź z pianki. Można je wykorzystywać zarówno jako filtry wlotowe, jak również wylotowe. Jednakże ich wadą jest ograniczona efektywność i nieodzowność systematycznej, dość częstej zmiany.

Ekonomia odkurzania, więc moc nie zawsze znaczy moc

Przyjęło się, iż odkurzacz musi mieć moc. Im więcej watów, tymże lepszy odkurzacz. Nie jest to do końca prawda, ponieważ wartość określona na odkurzaczu niejednokrotnie charakteryzuje tak rzeczywiście moc napędu, więc ilość prądu jaką wykorzystuje nasza maszyna. De facto – im jest większa, tymże dla nas gorzej, ponieważ tymże większy będzie rachunek za prąd.

Nie ma to wiele wspólnego z efektywnością, natomiast na pewno jest nieopłacalne oraz nieekologiczne. Gdy idzie o osiągi, to winna interesować nas przede wszystkim siła ssania, natomiast zwłaszcza współczynnik ruchu powietrza, więc szybkości ssania. Najdoskonalsze odkurzacze zasysają od 43 chociażby do 68 litrów powietrza na sekundę.

Źródło: https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/wodny-odkurzacz-antyalergiczny-na-roztocza-17.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]