15 sposobów na poprawę żywotności baterii w Apple iPad!

0
590

Apple iPad to niezwykle popularne urządzenie, które zdobyło rzeszę fanów na całym świecie – głównie z powodu wysokiej jakości wykonania poszczególnych komponentów oraz systemu Apple iPadOS gwarantującego bezpieczeństwo.  Jeżeli chcesz poznać 10 sposobów na poprawę żywotności baterii w Apple iPad – koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł! Miłej lektury.

Jak poprawić żywotność baterii w Apple iPad? – 15 wskazówek

Z rozwiązań Apple korzystają nie tylko użytkownicy prywatni, ale również klienci biznesowi, którzy pracują w oparciu o konkretne programy graficzne (np. Adobe Photoshop lub Lightroom), montują wideo i rysują projekty (np. osoby posiadające salon tatuażu). W tym przypadku niezbędna jest wytrzymałość baterii.

Każdy z nas zna prawdopodobnie sposoby na poprawę żywotności baterii w iPad'ach, dostępnych na przykład na https://lantre.pl/ipad.html, natomiast, czy są one w 100% odpowiednie? A może da się zrobić coś jeszcze, żeby bez utraty na jakości pracy zaoszczędzić baterię? Poniżej przedstawiamy 15 porad dot. oszczędzania baterii w Apple iPad!

 1. Obniż jasność ekranu – zmniejszenie jasności ekranu pomaga zaoszczędzić energię w Apple iPad. Możesz dostosować jasność w ustawieniach wyświetlacza.
 2. Wyłącz Wi-Fi i Bluetooth – jeżeli nie używasz funkcji Bluetooth ani Wi-Fi, powinieneś je wyłączyć. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo baterii w perspektywie długofalowej.
 3. Wyłącz lokalizację – usługi lokalizacji mogą zużywać dużo energii baterii. Wyłącz je w ustawieniach, gdy nie są potrzebne.
 4. Aktualizuj oprogramowanie – aktualizacje systemu operacyjnego często wprowadzają usprawnienia w zarządzaniu energią. Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję iPadOS.
 1. Zmień ustawienia e-mail – ręczne sprawdzanie wiadomości mailowych może pomóc oszczędzić baterię.
 2. Wyłącz powiadomienia push – otrzymywanie powiadomień push zużywa dosyć sporo baterii. Wyłącz je w przypadku aplikacji, które rzadko wykorzystujesz.
 3. Zamknij aplikacje działające w tle – wystarczy przesunąć je w górę w widoku wielozadaniowym. Aktywne aplikacje w tle oprócz strat energii, mogą przyczynić się do zmniejszenia wydajności smartfona.
 4. Tryb oszczędzania energii – jeden z najlepszych sposobów na oszczędzanie energii (wyłącza niepotrzebne funkcje oraz reguluje jasność ekranu);
 1. Wyłącz dynamiczne tapety i efekty wizualne – dynamiczne tapety i efekty wizualne (np. paralaksa) mogą wpływać na żywotność baterii. Używaj statycznych tapet, a wszelkie efekty wizualne wyłącz w ustawieniach.
 2. Optymalizuj ustawienia dźwięku – zmniejsz głośność dźwięków systemowych i powiadomień (optymalnie: mniej niż 50% efektów dźwiękowych). Używaj również słuchawek zamiast głośników wbudowanych. Wpłynie to pozytywnie na oszczędność energii.
 3. Ogranicz synchronizację w tle – ogranicz synchronizację danych w tle dla różnych aplikacji, aby zmniejszyć zużycie baterii. Możesz to zrobić w ustawieniach aplikacji.
 1. Wyłącz automatyczne aktualizacje aplikacji – mogą one zużywać baterię w tle. Przejdź do ustawień App Store i wyłącz automatyczne aktualizacje, a następnie aktualizuj aplikacje ręcznie (tylko wtedy, gdy jest to potrzebne).
 2. Przechowuj iPad w odpowiednich warunkach – ekstremalne temperatury mogą wpływać na żywotność baterii. Unikaj ekspozycji iPada na zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury, a także przechowuj urządzenie w miejscach o umiarkowanej wilgotności.

Sposoby na poprawę żywotności baterii w Apple iPad – podsumowanie

Najlepszym sposobem na poprawę żywotności baterii w Apple iPad, jest oczywiście korzystanie z trybu oszczędzania energii. Wówczas z telefonu można korzystać nawet do kilku godzin dłużej, natomiast ograniczone są wtedy funkcje obejmujące:

 • odświeżanie aplikacji w tle,
 • efekty wizualne,
 • pobieranie poczty e-mail,
 • automatyczne pobieranie aplikacji,
 • autoblokadę (telefon zostanie wówczas zablokowany po 30 sekundach oraz braku działania użytkownika).

Warto również unikać używania widgetów na ekranie głównym, wyłączyć funkcję pt.: „Hey Siri” oraz wyłączyć wszelkie animacje i efekty. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem urządzenia Apple iPad, koniecznie odwiedź stronę renomowanego dystrybutora.

[Głosów:0    Średnia:0/5]