Szkolenie nvc, potrzeby nvc

0
1186

Nie ma czegoś takiego, jak idealny rodzic. Można spróbować zbudować prawidłowe relacje ze swoimi dziećmi. W jaki sposób to zrobić? Ciągle pracując nad sobą! Pomóc w tym może Nonviolent Communication – nauka za którą odpowiedzialny jest Marshall Rosenberg. Dzisiaj oferowane są szkolenia odnoszące się do nauk, jakie głosi Rosenberg. Pozwolą one na wprowadzenie zmian w swoim życiu. Na czym to dokładnie polega?

Kłótnie w życiu codziennym

Codziennie dochodzi do kłótni z dziećmi, z małżonkiem, z panią w sklepie, z pracownikami. Zaczyna się od maleńkiej bzdury, a kończy na wielkiej awanturze, która jest w stanie zmienić przyszłość – i to na gorsze. W jaki sposób panować nad sobą, aby od kłótni przejść do konstruktywnej rozmowy? Zamiast kierować się emocjami, należy zrozumieć potrzeby innych. Szacunek, zrozumienie i troska wobec innych – to trzy najważniejsze wartości, jakie każdy powinien poznać w swoim życiu. To one sprawiają, że można zbudować prawidłowe relacje z dziećmi i z innymi osobami.

Zmiany na lepsze

Szkolenie NVC wprowadza dobre zmiany w życiu. Prowadzone w oparciu o metodę warsztatową angażują wszystkich uczestników do aktywnej pracy. Na szkoleniu można dowiedzieć się jakie są źródła własnych emocji i emocji innych osób. Co należy zrobić z trudnymi emocjami? Jak mówić, aby zamiast kłótni móc ze spokojem porozmawiać? Potrzeby i zachcianki – jaka jest pomiędzy nimi różnica? Jakie są prawdziwe potrzeby dorosłego człowieka oraz dzieci? Zamiast żądać – współpracujmy! Na jakiej zasadzie?

Zamiast karać – nagradzajmy. Jak mówić, aby nikogo nie ranić? Tyle pytań. Czy znajdą się na nie odpowiedzi? Oczywiście, że tak. Wystarczy dokładnie przeanalizować wiedzę jaką zdobędzie się podczas szkolenia NVC. Nikt nie zmieni się z dnia na dzień. Krok po kroku wszystko na pewno uda się osiągnąć.

Dwa dni pełne emocji

  Szkolenia NVC odbywają się przez dwa dni. Można zapisać się na nie w wielu miastach. W określonym terminie wszyscy stawiają się na miejscu, aby pod przewodnictwem wyspecjalizowanego coacha rozpocząć pracę nad sobą. W pierwszej kolejności uczestnicy dowiadują się na czym dokładnie polega Nonviolent Communication i jaki jest główny model. W kolejnych krokach omawiane są spostrzeżenia oraz emocje, które odgrywają ogromne znaczenie w życiu człowieka.

Nowe umiejętności

Drugi dzień szkolenia to potrzeby NVC. Na czym one dokładnie polegają? Dzięki nim można zrozumieć zachowanie swoich dzieci, które w oczach rodzica często wydaje się nielogiczne. Czy tak jest na pewno? Może to czas na to, aby zrozumieć drugie dno buntu, agresji, izolacji dziecka? Umiejętność zrozumienia potrzeb swojego dziecka to jedna z najcenniejszych wartości, jaką można nabyć w życiu. W jaki sposób wypracować u siebie tą umiejętność? Tego wszyscy dowiedzą się podczas szkolenia. Efektem szkolenia będzie zupełnie nowe postępowanie. Każdy z nas stanie się lepszą wersją siebie, która dąży do tego, aby dobrze porozumiewać się z innymi osobami – w szczególności z tymi najbliższymi, uczestniczącymi w naszym życiu codziennym. (Więcej znajdziesz tutaj: https://aleksandramroczko.pl/)

[Głosów:0    Średnia:0/5]