Szkoła podstawowa 0-3 – podręczniki do nauczania początkowego

0
1159

W początkowych klasach szkoły podstawowej każdy uczeń powinien posiadać zbiór podręczników szkolnych, który jest niezbędny na początku edukacji. Podręczniki dla klas 0-3 powinny spełniać wymogi programu nauczania początkowego oraz być zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej.

Szkoła podstawowa 0-3 – czy podręczniki są potrzebne?

Na początku swojej edukacji, dziecko powinno zapoznać się i oswoić z podstawowymi dziedzinami nauki. Jest to niemożliwe, przy braku obowiązkowych pomocy naukowych, jakimi są podręczniki dla dzieci chodzących do szkoła podstawowa 0-3.

Podręczniki dla początkujących uczniów charakteryzują się tym, że są kolorowe, mają barwne ilustracje, dzięki temu budzą zainteresowanie dzieci. Podstawowy zestaw podręczników wczesnoszkolnych zawiera książki z takich przedmiotów, jak: matematyka, język polski, religia, czy język angielski. Podręczniki zostały opracowane tak, żeby dzieci mogły się uczyć poprzez zabawę. Podręczniki dla klas 0-3 dopasowanie są do wieku ucznia, jego rozwoju oraz umiejętności. Wszystkie dostępne podręczniki zostały zaakceptowane przez Ministerstwo Edukacji.

Szkoła podstawowa 0-3, jakie podręczniki są potrzebne?

Kiedy kupić podręczniki szkolne?

Najlepszym sposobem na to żeby zaoszczędzić i kupić cały zestaw podręczników od razu, jest zakup ich wcześniej. Wcześniej, czyli kiedy? Najlepszym okresem na zakupy jest koniec czerwca, lub początek lipca. Wtedy mało kto myśli o książkach i szkole, przecież dopiero co skończył się rok szkolny. Gdy zostawiamy zakup podręczników na ostatnią chwilę, istnieje ryzyko, że albo nie kupimy całości, albo nie dostaniemy w ogóle żadnego podręcznika, bo wszystkie już się wyprzedały. Dodatkowo ceny wtedy mogą być wyższe.

Ciekawym rozwiązaniem jest również zakup książek w księgarni internetowej. W taki sposób możemy zakupić wszystkie niezbędne podręczniki w jednym miejscu, bez konieczności wychodzenia z domu. Ceny w księgarniach internetowych są zazwyczaj niższe.

Dodatkowe fundusze na wyprawkę szkolną?

W ostatnim czasie został wprowadzony program, który zapewnia rodzicom wsparcie finansowe, podczas kompletowania wyprawki szkolnej dla dziecka. Dodatkowe fundusze może przeznaczyć na wszelkie niezbędne produkty do szkoły, w tym na zakup podręczników. Suma oferowana przez Państwo wynosi 300 zł. Należy się rodzicom i opiekunom uczniów. Aby otrzymać dodatkowe środki, należy złożyć wniosek.

Przeczytaj też: http://www.zainwestujwprzyszlosc.pl/szkola-muzyczna-czy-kupowac-dziecku-podreczniki-do-szkoly-muzycznej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]