Niemiecki dla opiekunów – jak szybko nauczyć się języka niemieckiego?

0
1192

Osoby, które chcą podjąć pracę w charakterze opiekuna seniora w Niemczech muszą znać język niemiecki. Nie jest wymagana biegła znajomość języka, lecz taka, która umożliwia swobodną komunikację z podopiecznym i jego rodziną. Podpowiadamy jak szybko i skutecznie nauczyć się niemieckiego.

Każdego języka, także niemieckiego, można uczyć się na kilka sposobów. Można uczyć się samodzielnie, korzystając z darmowych kursów online i licznych aplikacji. Można także wybrać tradycyjną metodę i zapisać się na kurs stacjonarny. By podszkolić się w swobodnej komunikacji, warto uczęszczać na konwersacje. Dobrym sposobem jest także korzystanie z tzw. fiszek, które pomagają zapamiętywać nowe wyrazy i zwroty. Jak szybko nauczyć się niemieckiego? Najlepiej połączyć wszystkie te metody – wtedy na pewno nauka będzie skuteczniejsza. Rzecz jasna, należy pamiętać także o tym, że najważniejsza w nauce każdego języka obcego jest systematyczność.

Jeżeli osoba, która chce zostać opiekunem osób starszych za granicą zna język, to wystarczy, że przed wyjazdem, jeśli nie używa go na co dzień, przypomni go sobie trochę i podszkoli się ze słownictwa i zwrotów potrzebnych w tej branży.

Kurs języka niemieckiego

Agencje zatrudniające opiekunki oferują darmową naukę niemieckiego dla początkujących oraz zaawansowanych. Kurs stacjonarny dla początkujących obejmuje 60 godzin nauki niemieckiego od podstaw. Chętni mogą uczęszczać na taki kurs w każdym mieście, w którym siedzibę ma firma zatrudniająca opiekunki. Program nauczania obejmuje: podstawy gramatyki, zwroty i słownictwo opisujące czynności z zakresu opieki nad osobami starszymi. Kursanci mają zapewnione: autorskie materiały do nauki, wykwalifikowanego lektora, dogodną lokalizację i program dostosowany do charakteru pracy w opiece.

Samodzielna nauka języka – kurs języka niemieckiego online

W grę wchodzi także samodzielna nauka niemieckiego, która połączona z kursem stacjonarnym daje bardzo dobre efekty. Jak samemu uczyć się języka? Najlepiej przez internet. Dla tych, którzy chcą uczyć się samodzielnie został przygotowany specjalny darmowy kurs, który składa się z 21 lekcji online. Każda trwa kilkanaście minut. Po zakończeniu każdej lekcji można rozwiązać test i sprawdzić zdobytą wiedzę.

Kurs online obejmuje zagadnienia takie jak: wymowa, zaimki, przywitanie/pożegnanie, pytanie o samopoczucie, cyfry, liczby, podstawowe czasowniki, rodzaje rzeczownika, odmiana czasowników regularnych i nieregularnych oraz mocnych, pytania, zaimki pytające, pory dnia, godziny, nazwy dni tygodnia, miesięcy, pór roku, odmiana czasownika rozdzielnie złożonego, nazwy potraw, posiłków, produktów spożywczych, owoców i warzyw, zwroty przydatne podczas robienia zakupów, odmiana czasowników modalnych, słownictwo związane z rodziną, nazwy części ciała i organów wewnętrznych, choroby, dolegliwości, zwroty potrzebne podczas wizyty u lekarza, słownictwo związane z lekami, wizytą w aptece, zwroty przydatne w pracy opiekuna, nazwy mebli i pomieszczeń, wyrażenia związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego, zwroty przydatne podczas rozmów oraz związane z pytaniem o drogę i miejscem zamieszkania, słownictwo związane z codziennymi czynnościami i pogodą.

Darmowe lekcje niemieckiego dla opiekunek osób starszych dostępne są na stronie: https://promedica24.com.pl/niemiecki-dla-opiekunow/darmowe-lekcje-z-jezyka-niemieckiego/.

Jak zmotywować się do nauki języka?

Nauka nowego języka nie jest łatwa, tym bardziej samodzielna, chyba że ktoś ma wrodzone zdolności do nauki języków – wtedy przychodzi ona bez problemu. Większość osób jednak nie ma takiego talentu. Jak samemu nauczyć się języka i jak się motywować? Ucząc się przez rozrywkę. Taka nauka jest bardzo efektywna. Jak to robić? Oglądając niemiecką telewizję, filmy, słuchając radia, śpiewając piosenki, czytając prasę i książki, surfując po niemieckich stronach. Zwłaszcza podczas czytania w obcym języku bardzo wzbogaca się słownictwo. Nauka przez rozrywkę jest przyjemna, więc i motywacja jest większa.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]