Auschwitz tours

0
980

Historia Europy to zarówno piękne jak i mroczne karty. Holocaust, nazizm i II wojna światowa należą bez wątpienia do tej drugiej grupy. Wycieczka na teren dawnego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz (Auschwitz tours) powinna być stałym punktem podczas zwiedzania Krakowa i Małopolski. Taka lekcja historii pozostanie w pamięci na długo – warto jednak, aby została ona odpowiednio zorganizowana i odbyła się pod opieką profesjonalnych przewodników.

Auschwitz Birkenau krakow

Nazistowski obóz koncentracyjny KL Auschwitz-Birkenau (Auschwitz concentration camp) określany bywał niekiedy terminem “fabryka śmierci”. Nie ma w tych słowach ani odrobiny przesady – życie straciło tu ponad 1,3 miliona ludzi. Zachowane baraki i krematoria to jedno z najbardziej wstrząsających muzeów jakie kiedykolwiek będziecie mogli zobaczyć. Ze względu na wartość historyczną obiektu, całość została w 1979 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO (i jak na razie jest tam jedynym obozem koncentracyjnym).

Auschwitz-Birkenau Tour

Jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów współczesnego muzeum jest tzw. Brama Śmierci z napisem “Arbeit macht frei”. Uczestnicy wycieczek zorganizowanych (Auschwitz tours) zwiedzają również budynki administracji obozowej oraz komory gazowe i krematoria. Największe wrażenie robią osobiste przedmioty, które pozostały po zamordowanych, w tym dziecięce zabawki. Prawdziwą grozę budzą przeszklone gabloty z ludzkimi włosami – jedynymi pozostałościami po ofiarach niemieckich zbrodni. Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu przygotowało również wystawy poświęcone ofiarom różnych narodów, których członkowie ponieśli tu śmierć (Żydom, Polakom, Czechom, Węgrom czy Francuzom).

Uczestnicy wycieczek zorganizowanych (Auschwitz tours) zobaczą zarówno obszar dawnego Auschwitz I jak i Auschwitz II-Birkenau. W pierwszej części “fabryki śmierci” umieszczano więźniów zdatnych do pracy i jeńców wojennych. Choć w pierwotnych założeniach Auschwitz II-Birkenau również być obozem koncentracyjnym, to bardzo szybko stał się miejscem eksterminacji setek tysięcy ludzi. Obydwa obozy rozdzielała rampa kolejowa, przy której decydowano o losach przyjeżdżających tu więźniów.

Auschwitz krakow

Decydując się na wybór odpowiedniej wycieczki (Auschwitz tours) warto pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Wyjazd do Oświęcimia na własną rękę jest kuszącą opcją, ale wymaga poświęcenia praktycznie całego dnia. Oferta profesjonalnego biura podróży pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu oraz uniknąć możliwych pomyłek czy nieporozumień. Będziemy mieli pewność, że trafimy na miejsce w godzinach otwarcia placówki oraz nie przeszkadza nam odbywające się tu wizyty państwowych oficjeli czy uroczystości (wtedy muzeum jest zamykane). Wybierając konkretną ofertę warto zwrócić uwagę na tzw. ukryte opłaty (może się okazać, że w tańszej propozycji nie uwzględniono np. biletów wstępu do muzeum). Ważne jest również miejsce wyjazdu oraz punkt powrotu. Czasem pozornie droższa wycieczka może ostatecznie okazać się znacznie bardziej korzystna dla naszego portfela. Lepiej również sprawdzić zawczasu w jakim języku będzie mówił nasz przewodnik – wprawdzie znajomość języka angielskiego jest w Polsce powszechna, ale lepiej postawić na profesjonalistów. Ceny wycieczek (Auschwitz tours) kształtują się w okolicach 170 złotych od osoby (razem z biletem wstępu oraz przewodnikiem w języku angielskim).

Źródło: http://cracowvisit.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]