Yankee Candle – aromaterapeutyczne świece na relaks po pracy

0
5465

Yankee Candle to świece, które dbają o atmosferę w naszym domu. Za ich pomocą wyczarujemy ,,scentmosphere” na miarę naszych potrzeb- począwszy od relaksujących nut zapachowych, a skończywszy na tych pobudzających. Dajcie się zabrać do świata, w którym pachnie marzeniami!

Jakie świece oferuje Yankee Candle?

Yanke Candle mają kilka podstawowych form produktów w asortymencie: wosk, sampler oraz świece zapachowe dostępne w różnych rozmiarach.

Sampler i wosk to doskonały wybór dla tych, którzy dopiero poznają świat Yankee Candle. Dlaczego? Z prostego powodu- należy wziąć pod uwagę to, że świece sprzedawane są zazwyczaj w słojach (Jar candle) a ich gabaryty pozwalają na bardzo długi czas użytkowania- tym samym nietrafiony zapach może być dla nas nie tylko porażką zakupową, ale uciążliwym wyrzutem sumienia. Dzięki samplerom i woskom szybko przetestujemy wiele zapachów i wybierzemy te, które będą dla nas najlepsze.

Gdy znajdziemy już ukochane zapachy, do wyboru będziemy mieli świece w dużym, średnim i małym słoju. Ta w dużym zapewnia nam aż 110 do 150 godzin zapachu, średnia do 90, a mała do 40 złotych. Oczywiście wszystkie świeczki znacząco różnią się cenowo- za te największe zapłacimy około 100 złotych, średnie 80 złotych, małe 41, samplery 10 zł, a woski 7 zł. Jak widać- dla każdego coś miłego.

Świeczki Yankee Candle możemy kupić na stronie Goodies.pl, a także w wielu innych. Warto wypatrywać promocji! Na wielu stronach co jakiś czas pojawiają się korzystne obniżki cenowe o 20% lub 25%! Przy zakupie jednej bądź dwóch większych świeczek to naprawdę się opłaca.

Nie da się ukryć, że najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest wybranie ulubionych zapachów poprzez testowanie samplerów i wosków, a potem zdecydowanie się na średni lub duży słój Yankee Candle.

Pamiętajmy, by wybrać zgodnie z naszymi potrzebami. Jeśli jesteśmy wierne zapachom, nie potrzebujemy wielu wosków Yankee Candle, tylko jednej dużej świeczki, która zapewni nam wspaniałą terapię zapachową na wiele godzin. Inaczej powinniśmy postąpić, gdy jesteśmy zmienne i ciągle potrzebujemy nowych bodźców- wtedy śmiało inwestujmy w kominek i kilka wosków — kiedy będziemy tylko miały ochotę będziemy mogły zmieniać zapachy- od kwiatowych, poprzez przyprawy, a skończywszy na tych na specjalne okazje. Co tylko nasz dusza zapragnie.

Czego jeszcze potrzebujemy?

O ile świece sprzedawane są w efektownych słojach, to do wosków Yankee Candle potrzebujemy kominków. Te możemy kupić na stronach, które oferują świece Yankee Candle, ale także w kwiaciarniach, sklepach indyjskich i tych z artykułami do aranżacji wnętrz. Warto wybrać kominek, który nie tylko będzie funkcjonalny, ale także będzie prezentował się efektownie. Taki element może być doskonałą dekoracją wnętrza. Do wyboru mamy wiele kolorów i rodzajów kominków. Możemy wybrać te bardziej minimalistyczne oraz kobiece w stylu glamour.

Przy aranżacji wnętrza pamiętajmy o czymś więcej niż pięknie i estetyce. Niezwykle ważne jest, gdzie umieścimy nasz kominek zapachowy. Powinien znajdować się on na powierzchni, która nie ulegnie spaleniu, czy stopieniu. Do tego nierozsądnym rozwiązaniem jest kładzenie kominka blisko rzeczy łatwopalnych- igranie z ogniem nigdy nie będzie stylowe.

Przewodnik po zapachach Yankee Candle

Yankee Candle oferuje 5 linii zapachowych: Food&Spice, Flower, Fresh, oraz Fruit. Do tego w ofercie Yankee Candle bardzo często pojawiają się zapachy sezonowe związane z poszczególnymi świętami i okazjami np. te na Boże Narodzenie. Są to niezwykle ciekawe kolekcje, które mogą sprawić, że nasz dom nawet bez choinki, pomarańczy z goździkami, czy aromatu świątecznego ciasta będzie pachniało świętami już od progu. Nie da się ukryć, że zapach to także część atmosfery. Warto zadbać o taką oprawę nie tylko na święta.

Food&Spice to linia dla tych, którzy uwielbiają zapachy pobudzające apetyt i kubki smakowe. Znajdziemy w niej takie bestsellery jak: Berrylicious, Chocolate Layer Cake, Home Sweet Home, Strawberry Buttercream, Summer Scoop, Vanilia Cupcake, czy Saltet Caramel. Te wszystkie działają na nasze zmysły i przywołują najsmakowitsze wspomnienia! Do wyboru mamy słodkie zapachy ulubionych deserów, a także zdecydowane aromaty przypraw. Wszystko po to, by nie tylko poczuć się jak w domu, ale i dać popieścić swoje zmysły- stanowczo warto!

Flower to alternatywa dla każdego, kto pragnie, by w jego domu dominowały kwiatowe zapachy. Świeżość i powiew lata to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną wakacyjnych poranków nawet zimą! W kolekcji flower znajdziemy znane i lubiane zapachy w tym Pink Hibiscus, czy True Rose. Zapachy kwiatowe są zazwyczaj tak uniwersalne, że idealnie nadadzą się na prezent, szczególnie jeśli wiemy, które kwiaty uwielbia obdarowana osoba.

Kolejną ciekawą linią zapachową jest linia Fresh. Fresh, czyli świeże, kto z nas nie lubi zapachu morskiej bryzy, czy też świeżo wypranej pościeli? To wszystko kojarzy nam się z domem, porządkiem i czystością. Yankee Candle ma w swojej bogatej ofercie takie zapachy jak Aloe Water, Amber Moon, Bab Powder, Clean Cotton, Fluffy Towels, Pink Sandsa, November Rain, Soft Blanket, czy Sun & Sand. Fresh to także nuty zapachowe, które pobudzają nas do życia i sprawiają, że nasz dom jest nie tylko bezpieczną przystanią, ale i miejscem, które pobudza nas do kreatywnego życia.

Ostatnią z linii jest ta soczyście owocowa, czyli Fruit! Królują tu takie zapachy jak Cassis, Cranberry Ice, Macintosh, Pink Grapefruit, Red Rasberry, czy Sweet Apple. Owocowe zapachy mają nie tylko moc pobudzającą, ale także relaksującą. Szczególnie warto się nimi otulić, gdy za oknem szaruga i deszcz.

Palenie świeć zapachowych

Może nam się wydawać, że palenie świec zapachowych to nic prostszego- wystarczy zapalić i już! Jednak, gdy chcemy, by świeczka służyła nam jak najdłużej, była ekonomiczna i cały czas pięknie wyglądała -warto poznać kilka zasad.

Po pierwsze knot: ten należy przyciąć do wysokości maksymalnie 5 mm. Co nam to da? Świeca nie będzie się kopciła, za to zyskamy jej równomierne palenie się. Ten prosty zabieg uchroni nas przed czarną sadzą na ścianach, czy zasłonach. Tej nie widzimy od razu, ale po długim czasie staje się bardzo trudna do usunięcia.

Po drugie: roztopienie. Warto przy pierwszym paleniu pozwolić świecy spalać się przez kilka godzin. Dzięki temu wosk się roztopi i zastygnie, jednocześnie nie tworząc dziury, która oszpeci naszą świeczkę.

Po trzecie: jeśli zależy nam szczególnie na estetyce i długotrwałym ładnym wyglądzie naszej świecy o dbajmy, by usuwać z niej resztki knota. W ten sposób nawet po wielu godzinach użytkowania nasza świeca będzie wyglądała jak nowa.

Po czwarte: dmuchnięcia? Nie przy świecy! Nie gaśmy świecy dmuchnięciem! To powoduje uwalnianie się brzydkiego zapachu z knota, lepszym rozwiązaniem jest przykrycie świecy bądź zainwestowanie w gasidełko, bądź gaśnik.

Po piąte: bywa, że nasza świeca nie pali się równomiernie. Jest na to rada- możemy zadbać o specjalną nakrywkę Illuma Lid albo zdać się na własne ręce i owinąć folią aluminiową ścianki świecy. Proste i skuteczne!

Po szóste: palmy świece, tylko gdy jesteśmy w domu. Pozostawianie ich bez nadzoru to spore ryzyko.

Po siódme: pamiętajmy, że świece parafinowe mogą podrażniać układ oddechowy i tym samym negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Jeśli chcemy, by palenie świecy kojarzyło nam się tylko z przyjemnością, wybierzmy te z wosku sojowego i zadbajmy o regularne wietrzenie pomieszczenia.

Po ósme: nie należy palić świeczki do samego końca. Opakowanie może pęknąć, rozlać wosk, a nawet spowodować pożar.

Po dziewiąte: trzymajmy świeczkę z dala od słońca- promienie słoneczne mogą odbarwić wosk, a także zniekształcić świecę.

Palenie wosków zapachowych

W ofercie Yankee Candle znajdziemy wiele różnorodnych wosków zapachowych. Te są świetnym wyborem dla tych, którzy lubią częste zmiany i którym nie po drodze z dużą świeczką i jej wielogodzinnym czasem palenia.

Palenie wosków wymaga od nas posiadania kominka i jego regularnego czyszczenia. Nie da się ukryć, że może to być zadanie uciążliwe, szczególnie dla tych, którzy w ciągu paru dni mają ochotę na kilka różnorodnych zapachów. Jest na to rada- silikonowe foremki.

By oszczędzić sobie trudów, potrzebujemy: kominka zapachowego, podgrzewacza, wosku, zapalniczki, silikonowej foremki i woreczka foliowego. Dzięki tym rzeczom możemy na zawsze zapomnieć o zeskrobywaniu wosku z kominka, o uporczywych próbach wylania wosku i ubrudzenia wszystkiego wokół, a także na długich minutach spędzonych na czyszczeniu powierzchni, które od teraz będą zawsze czyste. Wystarczy ten prosty patent, by na zawsze palenie wosków, było tylko czystą i pachnącą przyjemnością.

Do kominka wkładamy silikonową foremkę, następnie zapalamy podgrzewacz, odklejamy od wosku naklejkę z nazwą zapachu i przyklejamy na woreczek foliowy. Gdy przełożymy wosk do torebki foliowej, odłamujemy jego kawałek i ten wrzucamy do foremki silikonowej. Czekamy, aż nasze pomieszczenie wypełni piękny zapach- i to wszystko! Bez mrożenia, brudzenia się, czyszczenia trudnego kominka- resztki wosku odchodzą bez problemu z silikonowej foremki. Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie genialne w swojej prostocie. Jeśli jeszcze nie masz silikonowych foremek to najwyższy czas udać się do sklepu i wybrać takie, które będą pasowały do Twojego kominka.

Ile możemy palić woski?

W przypadku wosku długość palenia jest uzależniona od wybranego zapachu. Okazuje się, że zazwyczaj woski palimy do 8 godzin, później najzwyczajniej w świecie przestają one pachnieć. Woski możemy palić i gasić- częstotliwość tych czynności nie ma żadnego znaczenia, bo w woskach nośnikiem zapachu są olejki eteryczne, z różnorodną trwałością uzależnią od konkretnego aromatu.

Jak sprawdzić, czy olejek eteryczny jeszcze pachnie?

Bywa, że nie mamy pewności, czy olejek eteryczny jeszcze pachnie. Warto wtedy udać się z kominkiem zapachowym do małego i zamkniętego pomieszczenia i tam go zostawić na bezpiecznej powierzchni. Później zaleca się powrót do pomieszczenia- jeśli będzie pachniało- wniosek jest prosty, jak nie będzie pachniało, to wniosek jest jeszcze prostszy.

Pamiętajmy, że nasz nos bardzo szybko przyzwyczaja się do określonych zapachów i przestaje je odczuwać. Jeśli przed dłuższy okres paliłaś ten jeden wosk, to najzwyczajniej w świecie czas na prawdziwą zmianę! Wypróbuj trochę innego wosku, a potem wróć do tego. Od razu zrozumiesz, dlaczego tak bardzo go lubiłaś, a co najważniejsze- poczujesz go na nowo!

Fenomen Yankee Candle

Świece i woski Yankee Candle są fenomenem od dłuższego czasu. Pokochały je blogerki, a także liczna rzesza kobiet. Dlaczego? Bo to jedne z nielicznych świeczek, które oferują tak różnorodną feerię zapachów- dzięki temu każda kobieta wybierze coś idealnego dla siebie. Do tego świece Yankee Candle są sprzedawane w trzech rozmiarach pozwalających na wybranie dla siebie najkorzystniejszej opcji- od świec zapewniających zapach na ponad 100 godzin, a skończywszy na samplerach, które dadzą nam zapachowe szczęście tylko na kilka godzin, ale dzięki nim poznamy nowe ekscytujące zapachy.

W ostatnich miesiącach powstaje coraz więcej miejsc, w których możemy zaopatrzyć się w świece i woski Yankee Candle- począwszy od Internetu, a skończywszy na sklepach stacjonarnych. Nie da się ukryć, że te drugie mają niebywałą zaletę- nie musimy kupować wosków lub samplerów, by poznawać zapachy, wystarczy się przejść i znaleźć w takowym sklepie coś dla siebie. Takie sklepy pojawiają się już w większych miastach- prócz świec, możemy w nich kupić woski, samplery, kominki, czy dodatkowe gadżety, dla każdego, kto uwielbia świeczki Yankee Candle. Nie da się ukryć, że to plan zabaw dla miłośników wyjątkowych zapachów.

Do tego świece Yankee Candle to idealny pomysł na oryginalny prezent. Świece te pakowane są w estetyczne słoje, które później możemy z powodzeniem wykorzystać do czegoś innego. Taka świeczka będzie idealnie nadawała się na urodziny przyjaciółki, dzień matki, a także na parapetówkę- w końcu każdy dom powinien mieć swoją wizytówkę zapachową, prawda?

Wspomniany słoik po świecy Yankee Candle możemy wykorzystać na wiele sposobów. W internecie pojawiło się wiele inspiracji, które pozwalają nam zrobić coś z niczego. Słój może nam posłużyć do dekoracji- wystarczy wlać do niego wodę i wstawić cięte kwiaty. Dla tych, którym marzy się wakacyjna atmosfera w domu także mamy patent- nasypać do słoja piasku i ozdobić go muszelkami. Proste, ale jakie efektowne jednocześnie. Prócz ozdób taki słoik może nam posłużyć jako idealny gadżet do organizacji i porządkowania przestrzeni oto jego kilka zastosowań: miejsce na pędzle do makijażu, efektowny organizer na nasze długopisy i kredki, przestrzeń do przechowywania spinek i gumek do włosów, efektowny pojemnik łazienkowy na waciki, a nawet kuchenny słój na kaszę! Zastosowań jest wiele-a te wszystkie zależne są tylko i wyłącznie od naszej kreatywności i spojrzenia na dany przedmiot. Jedno jest pewne- głupotą byłoby te słoiki wyrzucać skoro można z nich zrobić nie tylko piękną ozdobę, ale i coś funkcjonalnego do naszego domu. Zdecydowanie warto!

Nie dziwi nas to, że Yankee Candle podbija blogi, instagrama, czy facebooka. Te świece to nie tylko zapachy, ale i jasny sygnał wysyłany do innych. Jaki? Zależy mi na pięknie. Świece Yankee Candle wybierają esteci, którzy dbają o każdy aspekt aranżacji pomieszczenia- także tej zapachowej. To zapach wpływa na odbiór wnętrza i to, jaki nastrój będzie panował w domu. W ten sposób bardzo szybko możemy kreować emocje, bez ani jednej tak oczywistej zmiany, jak wyposażenie!

Yankee Candle to także sposób na celebrowanie chwili. Napawając się zapachem jesteśmy tu i teraz. W tym szybkim świecie, w którym na nic nie mamy czasu warto się zatrzymać i sprawić, by było pięknie. Świeca lub wosk Yankee Candle zapalona samego rana to gwarancja pięknego rozpoczęcia dnia. Warto po ciężkim dniu wracać do przytulnego i pięknie pachnącego domu. Właśnie od domu i rodziny zaczęła się historia Yankee Candle- zapachowa świeca była prezentem dla osoby najdroższej sercu każdego- matki. Nie da się ukryć, że te emocje czujemy w przekazie firmy i w każdym zapachu świecy Yankee Candle.

Daj się zabrać do świata ekscytujących zapachów i wybierz coś dla siebie z kilku linii zapachowych Yankee Cadle- począwszy od zapachów rześkich jak poranek, poprzez zdecydowane przyprawy, a skończywszy na oryginalnych seriach limitowanych, które sprawią, że w naszym domu od progu będzie pachniało choinką i świątecznymi wypiekami. Yankee Candle to wybór dla tych, którzy chcą, by zapachy ich otulały i były z nimi jak najdłużej, tak by każde wejście do mieszkania było dla nas niesamowitym zapachowym doznaniem. Okazuje się, że to wcale nie jest takie trudne- wystarczy wybrać zapach, który w pełni będzie oddawał nasze emocje i upodobania. To klucz do zapachowego sukcesu. Co więcej- weź ze sobą ulubiony zapach, gdziekolwiek tylko zechcesz! W ten sposób stworzysz magiczną atmosferę niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Czarowanie zapachem jeszcze nigdy nie było takie proste!

[Głosów:2    Średnia:3/5]