Suchość w ustach: w jaki sposób uporać się z tym problemem?

0
1708

Nadmierna suchość jamy ustnej może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, może mieć też istotny wpływ na stan naszych zębów oraz dziąseł. Skąd biorą się takie problemy? Dlaczego takiego problemu nie można zignorować?

Suchość w ustach to przede wszystkim problem związany ze zmniejszeniem się ilości wydzielanej śliny. Problem ten często wiąże się z innymi dolegliwościami, np. z cukrzyca lub z gorączką. Wiadomo też, że z suchością jamy ustnej dość często muszą się zmierzyć te osoby, którym dokuczają poważne problemy związane z pracą żołądka oraz z funkcjonowaniem układu pokarmowego. Jakie objawy powinny wzbudzać nasze zaniepokojenie?

Do tych symptomów, których nie powinniśmy ignorować, zaliczają się m. in. problemy związane z językiem. Jeśli staje się on zaczerwieniony i suchy, koniecznie powinniśmy się zgłosić do lekarza. Niepokojące objawy mogą się też wiązać ze śluzówką jamy ustnej. Gdy staje się ona zbyt sucha, zaczyna się przecież wiele poważnych problemów. Osoby, które mają problemy z nadmierną suchością w ustach, często skarżą się na problemy związane z przełykaniem oraz z żuciem. Jakie leczenie można zastosować?

By skutecznie uporać się z taką przypadłością, jaką jest suchość jamy ustnej, należy w porę zgłosić się do lekarza i ustalić przyczynę problemu. Od tego w znacznej mierze uzależnione będzie dalsze leczenie. A co możemy zrobić we własnym domu? Cennym wsparciem dla tradycyjnych terapii może się okazać umiejętne korzystnie z tych ziół, które wzmagają wydzielanie się śliny. Do grona tego zaliczają się m. in. kminek zwyczajny, lubczyk ogrodowy, liść mięty pieprzowej oraz kłącze tataraku. Z pewnością warto z nich korzystać, gdyż brak odpowiedniej ilości śliny może negatywnie wpłynąć na zdrowie naszej jamy ustnej.

uMALGOSI

[Głosów:0    Średnia:0/5]