Stylistka mody – co robi i czym się zajmuje?

0
8773

W dzisiejszych czasach zawód ten jest znacznie popularniejszy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dzieje się tak poprzez rozwój mass mediów – każdego miesiąca powstają nowe programy telewizyjne, filmiki wrzucane do sieci przez znanych blogerów, które cieszą się sporą oglądalnością. Z ich porad korzystają zarówno osoby znane, jak i zwykłe, które dbają o swój wygląd każdego dnia i chcieliby zyskać na atrakcyjności.

Stylista to określenie na osobę, która jednocześnie pełni funkcję doradcy oraz kreatora naszego wizerunku. Jej zadaniem jest podpowiedzenie, w jaki sposób mamy się ubrać, pomalować, czy uczesać, aby wyglądać atrakcyjnie i modnie, przez co wzrośnie nasza samoocena. Profesjonalni styliści chodzą ze swoimi klientami na zakupy, dobierają im stroje od koloru przez fason, aż po tkaninę. Co więcej, dobiorą nam garderobę na miarę naszej urody oraz figury.

Jeśli zechcemy, stylista może poddać nas sporej metamorfozie, zmieniając całkowicie nasz wizerunek, co możemy zaobserwować na co dzień u celebrytów. Dzięki takim działaniom możliwe jest wydobycie z nas ukrytego piękna i naturalności. Większość stylistów uważa, że nie istnieją ludzie nieatrakcyjni, są po prostu ci źle ubrani i pomalowani.

W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić kilka typów stylistów:

  • stylista osobisty, inaczej mówiąc personal shopper, który w pierwszej kolejności dokładnie poznaje naszą osobę, zawartość szafy, a także gusta, ustala szczegółowy plan działania i wprowadza go w życie,
  • styliści pracujący w czasopismach, czy na planach filmowych, którzy mają za zadanie stworzyć stylizacje do rozmaitych ról, czy sesji zdjęciowych,
  • styliści modowi,
  • styliści ubioru,
  • styliści fryzur,
  • styliści paznokci.

Przeczytaj też:

Stylista mody pomysłem na własną firmę?
Ile zarabia stylista?
Jak zostać stylistą?

[Głosów:7    Średnia:3/5]