Praca przez internet. Gdzie szukać, jak znaleźć dobrą ofertę pracy

0
5975

W dzisiejszych czasach większość z nas posiada stały dostęp do internetu, który może stanowić doskonałe narzędzie do zarabiania w domu. Jeżeli myślisz, że szukając pracy przez internet, trafisz tylko na oszustów lub zarobisz marne grosze, to dzisiaj udowodnimy ci, że tak nie jest. Pracując z domu, również można zarobić tzw. średnią krajową. Chcesz wiedzieć jak?

Praca przez internet z domu wielu z nas kojarzy się z pracą chałupniczą, która jest obarczona wielkim ryzykiem oszustwa. Oczywiście istnieją takie firmy, które będą próbowały naciągnąć pracowników i nie wypłacić im wynagrodzenia. Pomimo tego, przy odrobinie chęci można znaleźć naprawdę dobrą pracę z domu za godziwe i pewne pieniądze.

W dzisiejszym artykule podzieliliśmy pomysły na pracę w domu na te, które są sposobem na dorobienie do domowego budżetu oraz te, które będą stanowiły normalną formę zatrudnienia. Wybierając konkretną z nich, zwróć uwagę nie tylko na swoje wykształcenie, ale również na umiejętności, które posiadasz.

Dodatkowa praca przez internet

1. Praca zgodna z wykształceniem i kompetencjami

Jeżeli jesteś grafikiem komputerowym, polonistą, malarką lub dziennikarzem, to na pewno nie masz problemu ze znalezieniem dodatkowe pracy przez internet. Wystarczy, że przyjmiesz zlecenia na zadania, które są związane z twoim wykształceniem. Gdzie szukać takich ofert? Możesz zalogować się na którymkolwiek z portali ogłoszeniowych i zareklamować swoje usługi lub skorzystać z tematycznych portali i grup dyskusyjnych, które zrzeszają specjalistów z danej dziedziny. W takich miejscach z łatwością znajdziesz swoje pierwsze dodatkowe zlecenie. Jeżeli chcesz w ten sposób zarabiać, to na początku przygotuj sobie coś w stylu portfolio. Zleceniodawca na pewno będzie chciał zaznajomić się z twoimi dotychczasowymi pracami, zanim zdecyduje się na nawiązanie współpracy.

2. Blog internetowy

Masz pasje, chcesz podzielić się czymś ze światem? Załóż bloga i zacznij na nim zarabiać. Obecnie w Polsce istnieje około 20.000 blogów. Najpopularniejsze to te kulinarne, modowe, kosmetyczne i lifestyle'owe. Najpopularniejsze blogerki i blogerzy potrafią zarobić kilkukrotność średniej krajowej, zatem warto pomyśleć nad swoim portalem i zacząć już dziś. Rozwój bloga trochę trwa i zanim otrzymamy pierwsze zlecenia reklamowe to może minąć kilka miesięcy.

3. Marketing szeptany

Każdy, kto ma stały dostęp do internetu może zarabiać na marketingu szeptanym. To nic innego jak umieszczanie ofert reklamowych, pisanie komentarzy promujących np. dany sklep, zamieszanie ogłoszeń na odpowiednich portalach. To wszystko możesz wykonywać w wolnej chwili, a twoje wynagrodzenie będzie uzależnione od ilości wykonanej pracy lub od jej skuteczności.

4. Hand made

Jeżeli posiadasz zdolności manualne, masz dobry gust i odrobinę fantazji, to zacznij zarabiać na hand made. Możesz robić zaproszenia ślubne, akcesoria dla dzieci, kartki okolicznościowe. Taki sposób na zarabianie zazwyczaj rodzi się zupełnie przypadkowo, np. po przygotowaniu zaproszeń na pierwsze urodziny własnego dziecka. Okazuje się, że są nadzwyczaj piękne, wszystkim gościom się spodobały, więc dlaczego by nie zacząć zarabiać na takim rękodziele? Potencjalnych klientów znajdziesz oczywiście w internecie.
Główna praca przez internet

5. Zostań freelancerem

Praca jako freelancer, w zaciszu własnego domu, to doskonała opcja dla młodych mam, osób niepełnosprawnych lub np. opiekujących się chorym członkiem rodziny. Jeżeli jesteś dziennikarzem, grafikiem, informatykiem, malarką, fotografem, to możesz zarabiać przez internet. Dziennikarze nawiązują w ten sposób współpracę z portalami internetowymi lub prywatnymi zleceniodawcami, którzy często mają do zaoferowania normalny etat, a nie tylko pojedyncze zlecenia. To samo dotyczy grafików i informatyków. Jeżeli jesteś malarką, to możesz zaoferować swoje usługi przez internet. Lubisz malować portrety? Zaoferuj klientom, że wykonasz dla nich szkice, obrazy olejne lub inne, na postawie nadesłanego zdjęcia. Natomiast doskonałym pomysłem pracy dla fotografa będzie obróbka zdjęć przez internet. Roześlij zapytania do największych firm fotograficznych. W takich miejscach zatrudnia się wielu zdalnych pracowników, którzy wykonują dokładnie taką samą pracę, jak osoby pracujące na etacie w biurze firmy, tylko że we własnym domu.

6. Piecz ciasta

Pieczenie ciast na zlecenie zazwyczaj zaczyna się od pracy dodatkowej. Z czasem zadowolonych klientów jest coraz więcej, aż dochodzi do tego, że w ten sposób możemy pracować po 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Jeżeli dobrze nam idzie, chętnych klientów w internecie nie brakuje, to może warto zmienić tę pracę dodatkową w swoje główne zajęcie?

7. Pracuj w MLM

Programy typu MLM pozwalają zarobić „normalną” wypłatę, ale dopiero po pewnym czasie. Na początku taką formę zarabiania pieniędzy będziesz traktował jak przysłowiową fuchę. MLM to sposób prowadzenia biznesu w internecie. Polega na znajdywaniu nowych klientów w sieci oraz poszerzaniu grona pracowników, dla których będziesz przełożonym. W ten sposób nie zarobisz średniej krajowej po pierwszym miesiącu pracy, ale jeżeli oddasz się temu zadaniu w całości i z pełnym zaangażowaniem, to już po paru miesiącach możesz liczyć na stałą i pewną wypłatę.

Jak się nie dać oszukać na pracy w internecie?

Jeżeli obawiasz się, czy dostaniesz obiecane wynagrodzenie po przepracowanym miesiącu, to przed przyjęciem zlecenia dokładnie sprawdź pracodawcę. Weź jego NIP i Regon oraz sprawdź komentarze dostępne w internecie. Możesz się również umówić na przedpłatę w wysokości np. 50% wartości zlecenia lub rozliczanie dziennie, codziennie na koniec dnia.

[Głosów:11    Średnia:2/5]