Praca jako elektryk w Warszawie – co musisz umieć?

0
3381

Praca elektryka polega na świadczeniu usług związanych z różnymi branżami. Za każdym razem wiąże się jednak z instalowaniem i renowacją elementów elektrotechnicznych we wszystkich typach budynków. By móc zajmować się tym i zarabiać, należy być specjalnie wykwalifikowanym w tym kierunku. Jakie umiejętności w pracy elektryka będą niezbędne?

Praca elektryka może być związana z kompleksem zabudowań, takich jak centra handlowe, stadiony sportowe, szpitale, nowe projekty budowlane, zaawansowanymi systemami światłowodów, okablowania czy przekazywania danych. Co więcej, usługi elektryczne obejmują pracę z kontrolowanymi komputerowo systemami zarządzania budynkami, systemami odnawialnej energii (np. turbiny na wiatr czy panele słoneczne), a także kontrolowaniem wyposażenia dla przemysłowego wytwarzania i przerabiania. Sprawdź tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym zajmuje się elektryk w Warszawie: http://www.proservice24h.pl.

Ciężka praca – wysokie zarobki?

Etat elektryka wynosi średnio około 40 godzin. Z reguły usługi świadczone są od poniedziałku do piątku, jednak nie są to sztywne godziny pracy. Grafik elektryka jest raczej elastyczny, ponieważ w rzeczywistości czas prac zależy od danego projektu czy wezwań klientów. Wielu elektryków bowiem pracują na samo-zatrudnieniu i ich godziny pracy mogą się zmieniać z tygodnia na tydzień. Zarobki zaś za godziny pracy wahają się one pomiędzy 2,5 tysiąca złotych miesięcznie w przypadku początkującego praktykanta, a nawet 6 tysiącami złotych miesięcznie w przypadku doświadczonego pracownika.

Cechy dobrego elektryka

Przede wszystkim, by dobrze sprawować swoje obowiązki, elektryk powinien mieć zmysł praktyczny i posiadać zdolności manualne, a także potrafić odczytać rysunek techniczny, plany budynków i inne instrukcje, lecz te umiejętności z reguły nabywa się podczas zdobywania wykształcenia w specjalnie ukierunkowanych szkołach (technikach i szkołach zawodowych). Elektryk musi być także uważny, ostrożny i pracować, zawsze stosując się do zasad bezpieczeństwa, a co dodatkowo powinien być w dobrej formie fizycznej i nie mieć problemów z rozróżnianiem kolorów. Z bezpieczeństwem bezpośrednio wiąże się kolejna ważna cecha, a mianowicie umiejętność radzenia sobie z niespodziewanymi problemami i dobrego ocenienia sytuacji.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]