Praca dla opiekunek w Niemczech bez języka jest możliwa

0
1275

Pracujesz jako opiekunka osób starszych i szukasz pracy za granicą, ale nie znasz języka? Nic nie tracisz. Na rynku pracy dostępne są oferty dla opiekunek bez znajomości języka niemieckiego. Możesz skorzystać też z bezpłatnych kursów językowych dla opiekunek w Niemczech.

Czy można pracować jako opiekunka bez znajomości języka?

Oferty pracy w Niemczech przy opiece osób starszych pojawiają się w coraz większej liczbie, a to przez zwiększony popyt na tego typu usługi. Społeczeństwo naszych zachodnich sąsiadów starzeje się bardzo szybko i nieustannie wzrasta tam zapotrzebowanie na opiekunki i opiekunów dla seniorów. Niemieccy seniorzy bardzo chętnie korzystają z opieki Polek, dzięki czemu rynek pracy jest dla nich szeroko otwarty.

Seniorzy wymagają bardzo zróżnicowanej opieki. Kiedy część z nich wymaga poświęcania im uwagi przez całą dobę oraz pomocy przy takich czynnościach jak toaleta czy wstanie z łóżka, inni potrzebują jedynie zrobienia zakupów czy podwózki do ośrodka zdrowia. Dlatego też nie każdy wymaga stałego kontaktu, a co za tym idzie, również tego, by jego opiekunka biegle posługiwała się językiem niemieckim.

Jak dostać pracę jako opiekunka bez języka?

Profesjonalne firmy zatrudniające opiekunki dla niemieckich seniorów zawsze zestawiają potrzeby podopiecznych z umiejętnościami i doświadczeniem opiekunek. Dlatego właśnie praca w Niemczech bez języka jest możliwa. Nie każdy senior wymaga stałej opieki, a również nie każdy musi mieć towarzyską osobowość i życzyć sobie, by ktoś spędzał z nim każdą wolną chwilę.

Część ofert pracy dotyczy jedynie zastępstwa opiekuna osoby starszej lub też opieki tymczasowej na czas kilku tygodni. Wówczas wielu seniorów godzi się na pewną niedogodność związaną z brakiem znajomości języka przez zastępczynię.

Dlaczego warto skorzystać z ofert pracy w Niemczech bez języka?

Choć brak znajomości języka niemieckiego rzeczywiście może stanowić pewną trudność w pracy i życiu w Niemczech, to jednak wciąż jest to kwestia warta rozpatrzenia. Jest to bowiem dla wielu kobiet okazja do:

  • zdobycia nowego doświadczenia w trudnym i wymagającym zawodzie opiekunki;
  • poprawienia swojej sytuacji materialnej w sytuacji, kiedy zajdzie taka potrzeba;
  • podjęcie tymczasowe pracy w okresie chwilowego bezrobocia;
  • opanowania podstaw języka niemieckiego, co z pewnością przyda się w przyszłości.

Skorzystaj z kursów językowych

Firmy zatrudniające opiekunki dla osób starszych w Niemczech oferują kursy językowe, które doszkalają lub uczą podstaw już w kilka tygodni. Intensywny dwutygodniowy kurs daje podstawy, dzięki którym z powodzeniem można podjąć pracę opiekunki w Niemczech. Nierzadko kursy te są darmowe.

[Głosów:2    Średnia:3/5]