Praca dla opiekunek w Niemczech bez języka jest możliwa

0
1014

Pracujesz jako opiekunka osób starszych i szukasz pracy za granicą, ale nie znasz języka? Nic nie tracisz. Na rynku pracy dostępne są oferty dla opiekunek bez znajomości języka niemieckiego. Możesz skorzystać też z bezpłatnych kursów językowych dla opiekunek w Niemczech.

Czy można pracować jako opiekunka bez znajomości języka?

Oferty pracy w Niemczech przy opiece osób starszych pojawiają się w coraz większej liczbie, a to przez zwiększony popyt na tego typu usługi. Społeczeństwo naszych zachodnich sąsiadów starzeje się bardzo szybko i nieustannie wzrasta tam zapotrzebowanie na opiekunki i opiekunów dla seniorów. Niemieccy seniorzy bardzo chętnie korzystają z opieki Polek, dzięki czemu rynek pracy jest dla nich szeroko otwarty.

Seniorzy wymagają bardzo zróżnicowanej opieki. Kiedy część z nich wymaga poświęcania im uwagi przez całą dobę oraz pomocy przy takich czynnościach jak toaleta czy wstanie z łóżka, inni potrzebują jedynie zrobienia zakupów czy podwózki do ośrodka zdrowia. Dlatego też nie każdy wymaga stałego kontaktu, a co za tym idzie, również tego, by jego opiekunka biegle posługiwała się językiem niemieckim.

Książki Altenberg

Jak dostać pracę jako opiekunka bez języka?

Profesjonalne firmy zatrudniające opiekunki dla niemieckich seniorów zawsze zestawiają potrzeby podopiecznych z umiejętnościami i doświadczeniem opiekunek. Dlatego właśnie praca w Niemczech bez języka jest możliwa. Nie każdy senior wymaga stałej opieki, a również nie każdy musi mieć towarzyską osobowość i życzyć sobie, by ktoś spędzał z nim każdą wolną chwilę.

Część ofert pracy dotyczy jedynie zastępstwa opiekuna osoby starszej lub też opieki tymczasowej na czas kilku tygodni. Wówczas wielu seniorów godzi się na pewną niedogodność związaną z brakiem znajomości języka przez zastępczynię.

Dlaczego warto skorzystać z ofert pracy w Niemczech bez języka?

Choć brak znajomości języka niemieckiego rzeczywiście może stanowić pewną trudność w pracy i życiu w Niemczech, to jednak wciąż jest to kwestia warta rozpatrzenia. Jest to bowiem dla wielu kobiet okazja do:

  • zdobycia nowego doświadczenia w trudnym i wymagającym zawodzie opiekunki;
  • poprawienia swojej sytuacji materialnej w sytuacji, kiedy zajdzie taka potrzeba;
  • podjęcie tymczasowe pracy w okresie chwilowego bezrobocia;
  • opanowania podstaw języka niemieckiego, co z pewnością przyda się w przyszłości.

Skorzystaj z kursów językowych

Firmy zatrudniające opiekunki dla osób starszych w Niemczech oferują kursy językowe, które doszkalają lub uczą podstaw już w kilka tygodni. Intensywny dwutygodniowy kurs daje podstawy, dzięki którym z powodzeniem można podjąć pracę opiekunki w Niemczech. Nierzadko kursy te są darmowe.

[Głosów:2    Średnia:3/5]