Poszerzaj wiedzę – książki naukowe z górnej półki

0
2628

Książki pozwalają nam zdobywać wiedzę i budować pewne wyobrażenie o świecie, o obowiązujących w nich regułach, o prawach, zjawiskach i procesach, które zachodzą nie tylko w przyrodzie, ale także wiedza o społeczeństwie czy o człowieku. Różnorodność książek jest tak ogromna, jak bogata jest nasza kultura. Warto z nich korzystać nie tylko w trakcie studiów, ale również podczas pracy zawodowej. W książkach naukowych czytelnik znajdzie rzetelne opracowania oparte na wiarygodnych źródłach. Na portalu książkowym https://www.profit24.pl/ dostępne są obszerne i syntetyczne publikacje naukowe obejmujące konkretne aspekty wiedzy.

Książki dla studentów prawa

Kodeksy, zbiory praw, postępowanie odwoławcze, apelacje karne – wszystkie te aspekty prawne można znaleźć w książkach łącznie z opisem poszczególnych kazusów niezbędnych do analizy prawnej. Książki te uwzględniają specyficzne wymagania egzaminów zawodowych Wśród specjalistycznych książek można odnaleźć pakiet z egzaminami prawniczymi przygotowanymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości, testy egzaminacyjne na aplikację sędziego i prokuratora, jak również zbiory przykładowych pozwów z prawa gospodarczego. Są to zwięzłe, syntetyczne publikacje mające na celu usystematyzowanie wiedzy oraz analizę konkretnych przykładów. Wszystkie te książki są niezwykle cennym materiałem dla studentów prawa oraz młodych, wchodzących w życie zawodowe prawników.

Fiszki językowe i książki do nauki języków obcych 

Praktycznie wszyscy, którzy uczą się języków obcych uwielbiają fiszki. To małe karteczki ze zdaniami lub wyrazami w języku obcym z jednej, a tłumaczeniem na język ojczysty z drugiej strony. Umożliwiają one naukę w sposób aktywny i wygodny dla użytkowników. Wśród licznych podręczników i książek do nauki języków obcych znajdują się interesujące pozycje w języku angielskim dla dzieci i młodzieży. Są to m.in, opowieści przyciągające uwagę najmłodszych, m.in. o dinozaurach, a także inspirująca seria książek z cyklu ścieżka kariery, zatytułowana „Career paths” dla przyszłych dziennikarzy czy pilotów. To książki przeznaczone dla osób, które chcą pogłębić wiedzę i nauczyć fachowego słownictwa z danej specjalności zawodowej. Można je wykorzystać w liceach i technikach, jak również na studiach wyższych czy kursach językowych.

Publikacje medyczne – książki dla lekarzy

Podręczniki medyczne to specjalistyczne książki przeznaczone przede wszystkim dla studentów medycyny, lekarzy różnych specjalności oraz pracowników służby zdrowia. Wiele publikacji zawiera szeroką wiedzę z zakresu medycyny lub jest poświęconych konkretnej specjalności medycznej. Książki te, napisane często w formie podręczników lub leksykonów, mogą również stanowić znakomite źródło wiedzy dla pacjentów oraz wszystkich osób bardziej zainteresowanych tą dziedziną wiedzy.

Bestsellery medyczne

Wśród licznych książek na uwagę zasługują m.in. bestsellery działu naukowego, które stanowią podstawowe źródło wiedzy i są regularnie wznawiane. Do najbardziej poszukiwanych pozycji z zakresu medycyny należą „Chirurgia szczękowo-twarzowa”, „Anatomia funkcjonalna stawów” czy „Mikrobiologia lekarska”.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]