Książki, które warto przeczytać

0
2061

Niektóre osoby czytają pasjami i są w stanie przeczytać kilkadziesiąt książek rocznie. W kontraście do nich większość społeczeństwa czyta mało lub wcale. Niemniej jednak w ostatnich latach można zauważyć wzrost zakupu książek, szczególnie w okresach świątecznych. To częsty wybór na prezent gwiazdkowy. Czy jest trafiony czy też stoi zakurzony na półce zależy od znajomości preferencji czytelniczych obdarowywanego. Jeśli jednak ktoś naprawdę lubi czytać i nie ogranicza się do jednego gatunku literackiego, można kierować się popularnością książek w sklepie internetowym empik.com, gdzie można zakupić wiele pozycji literatury w promocyjnych cenach.

Książka może być bardzo dobrym dodatkiem do prezentu urodzinowego. Jakimi tytułami warto zainteresować się na wiosnę i co jest bestsellerem w ostatnim czasie?

Ciągle dużą popularnością cieszą się kryminały, którymi w ostatnich latach żywo zainteresowała się kinematografia. Podobnie rzecz ma się z romansami, czy tzw. książkami obyczajowymi. To właśnie obejrzenie filmu często skłania do sięgnięcia po książkę, czasem, choć rzadziej jest odwrotnie. Niektórych autorów w sposób szczególny upodobała sobie kinematografia. Należy tu wspomnieć nieśmiertelne thrillery Stephena Kinga, czy kryminały Agathy Christie. Dużą popularnością cieszą się również ekranizacje książek fantasy Andrzeja Sapkowskiego czy J.R.R. Tolkiena. Prawdziwy szał i powrót do literatury Stiega Larssona nastąpił po ekranizacji Millenium. Natomiast kobiety oszalały na punkcie roztrzepanej bohaterki książek Helen Fielding, czy bohaterów melancholijnych powieści Nicholasa Sparksa. Oczywiście nie można mówić, że jest to negatywny trend, gdyż każdy powód sięgnięcia po książkę jest dobry i taka promocja poprzez kinematografię jest jak najbardziej pozytywna. Dodatkowo jeśli wiesz, że komuś spodobał się film na podstawie powieści danego autora, z pewnością urzeknie go także książka, o tej samej fabule lub będąca kontynuacją danej historii, więc będzie to bezpieczny prezent.

Szukając odpowiedniej książki na prezent, na stronie empik.com, poza literaturą stworzoną przez wyżej wymienionych autorów, znajdziemy wiele propozycji. Pozostając w klimacie autorów, którzy wypłynęli na szerokie wody masowej popularności dzięki kinematografii, można sięgnąć po nową książkę Pauli Hawkins, autorki debiutanckiego bestsellera „Dziewczyna z pociągu”. W najnowszej powieści „Zapisane w wodzie” autorka ukazuje tajemniczą śmierć młodej kobiety, którą odnaleziono w rzece. Czy ktoś za tym stoi czy jednak było to samobójstwo i dlaczego rzeka cieszy się tak złą sławą, dowiesz się sięgając po tę pozycję. To także doskonały prezent dla osoby, która czytała debiutancką powieść autorki albo oglądała jej ekranizację. Pozostając w klimacie tajemnicy i porywających thrillerów, warto sięgnąć także po książkę A. J. Finn „Kobieta w oknie”. Porywająca powieść psychologiczna o kobiecie, która spędza swój czas na szpiegowaniu sąsiadów i pewnego dnia zauważa coś niepokojącego. Każdy fan tego gatunku musi koniecznie sięgnąć po tę pozycję.

[Głosów:2    Średnia:4/5]