Jak zostać stylistą mody?

0
5737

Z pewnością stylistą nie może zostać każdy. Najlepsi w tej branży posiadają wrodzone wyczucie, wrażliwość na piękno, talenty do łączenia kolorów, tkanin, czy wzorów. Ciężko się tego nauczyć, a nawet jeśli nam się to uda, to nie jest to na tyle naturalne, aby stworzyć coś niezwykłego. Tego zawodu po prostu nie da się wyuczyć. Najlepsi styliści na świecie rodzą się już z tym darem i talentem.

Jeśli posiadamy takie predyspozycje i chcemy zgłębić tajniki tego zawodu, możemy udać się do specjalistycznej szkoły, na kursy oraz szkolenia, które odbywają się zarówno w kraju, jak i za granicą. Dobrze jest wyszukać najlepszą szkołę stylizacji, która posiada wysoką renomę i wiele pozytywnych opinii – dzięki temu będziemy mieć pewność, że czas w niej spędzony będzie dobrze wykorzystany.

W polskich placówkach kształcących przyszłych stylistów pracują znani profesorowie i ikony świata mody i stylizacji. To oni podpowiadają, w jaki sposób pomóc klientowi znaleźć ich własny styl, który podkreśli ich indywidualne piękno.

Kandydaci na stylistów powinni być kreatywni, posiadać zmysł plastyczny, wrodzoną wrażliwość, ale również sporą wiedzę z zakresu najnowszych trendów. Najbardziej uznani styliści posiadają też wyjątkowe osobowości, są otwarci, empatyczni, pewni siebie, a także z dużym poczuciem humoru. Nie można odmówić im również oryginalnego stylu, który jest odzwierciedleniem ich talentu oraz profesjonalizmu.

Praca w tym zawodzie to nieustanny rozwój, koniecznie musimy wiec posiadać pewnego rodzaju ciekawość poznawczą, chęć ciągłego uczenia się i zdobywania nowych umiejętności. Stylista powinien orientować się w bieżących zmianach w trendach, a także eksperymentować. W tym zawodzie nie ma większego znaczenia wykształcenie, ilość posiadanych dyplomów, certyfikatów, tutaj liczy się przede wszystkim talent i doświadczenie.

Przeczytaj też:

Czym zajmuje się stylista?
Ile zarabia stylista?
Stylista mody pomysłem na własną firmę?

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]