Jak założyć własną firmę w Niemczech?

0
1565

Każdy z nas wkraczając w dorosłe życie marzy o pracy, która będzie nie tylko spełnienia marzeń, ale również źródłem wysokich zarobków. Dodatkowo szukamy jak najlepsze i najatrakcyjniejsze i formy zatrudnienia. Wiele z nas, martwię się również o to, aby szef był osobą przecinek, z którą współpraca będzie mogła wyglądać dobrze. Bardzo często jednak jest tak, że szef nie do końca jest dla nas uczciwy czy wyrozumiały. Oczywiście musi on mieć twardą rękę do interesu, ale w tym wszystkim zachowywać się jak człowiek. Coraz więcej ludzi zastanawia się jednak czy nie zostać przedsiębiorcami, prowadzić swoją własną działalność i być szefem dla samego siebie. Unia Europejska, to o wiele więcej możliwości i zarobku. Dlatego sporo osób decyduje się na założenie takiej firmy w Niemczech. W jaki sposób to zrobić? Przekonaj sie sam!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-zalozyc-i-zarejestrowac-firme-w-niemczech/

Jak zarejestrować firmę w Niemczech?

Nie jest to nic trudnego, ponieważ cały proces rejestracji wygląda mniej więcej tak samo, jak w przypadku, kiedy zakładamy firmę w Polsce. Na początek musimy ją zarejestrować uzyskując przy tym numer identyfikacji podatkowej. Koszt takiej rejestracji nie jest wcale taki wysoki – zapłacimy za to od 15 do 60 € w zależności od landu.

Kolejny krok jest bardzo ważne ponieważ musimy podać konto w banku, płacić podatki oraz prowadzić księgowość całej firmy. Możemy to robić samodzielnie jak i zatrudnić do tego księgową. Będą to jednak dodatkowe koszty, jednak nie jest to zła opcja, ponieważ na początku kiedy mamy nawał pracy odcinek możemy się w tym wszystkim po prostu pogubić.

Ostatni krok to konieczność posiadania umowy wynajmu, orzeczenia czy też o własności lokalu w którym będzie prowadzona działalność. Po wykonaniu tych wszystkich czynności otrzymujemy z urzędu zaświadczenie, jakim jest Gewerbeschein.

Własna firma w Niemczech

Na od początku dobrze jest również wiedzieć, która forma działalności gospodarczej będzie nam najbardziej odpowiadała. Do najczęściej wybieranych formy działalności możemy zaliczyć samozatrudnienie.

Przedsiębiorca posiada również inne możliwości takie jak:

• przedstawicielstwo

• działalność na własny rachunek

• samodzielny oddział

• spółka cywilna

• spółka jawna

• spółka komandytowa

• spółka z o.o.

Ważne informacje przy założeniu firmy w Niemczech

Zakładając firmę w Niemczech ważną rzeczą, którą trzeba koniecznie sprawdzić ta koncesje. Życzą które można rozdzielić, jest to że u naszych zachodnich sąsiadów, koncesję muszą mieć w takiej działalności jak:

• branża gastronomiczna

• branża ubezpieczeniowa

• branża związana z transportem

• branża związana z handlem obwoźnym

• branża związana z handlem bronią

  • branża związana z handlem materiałami niebezpiecznymi

Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę są podatki. Warto jest orientować się, że u naszych sąsiadów są one znacznie niższe. Kwota, która jest wolna od podatku jest wyższa oraz wynosi obecnie 8.8 tysięcy euro. Istotną informacją jest również fakt, że w Niemczech istnieje podatek ograniczony i nieograniczony. Wszystkie ulgi przysługują posiadaczom, którzy mają podatek nieograniczony, dlatego warto się o niego postarać.

Zobacz też: http://www.zainwestujwprzyszlosc.pl/wirtualna-asystentka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]