CV Magazynier: Chcesz pracować jako pracownik magazynu? Kondycja fizyczna to nie wszystko!

0
15270

Praca na stanowisku magazyniera to zadanie tylko pozornie nie wymagające szczególnych umiejętności. Wbrew powszechnej opinii to odpowiedzialne zadanie, wymagające od kandydata pewnych predyspozycji. Pojawia się zatem pytanie, co zrobić, by dostać pracę w magazynie?

Zacznijmy od tego, że magazynier ma w swoich obowiązkach przyjmowanie, przechowywanie i wydawanie przedmiotów, czy surowców. Praca ta różni się specyfiką w zależności od miejsca zatrudnienia. Najczęściej poszukiwani są pracownicy do magazynów handlowych bądź przemysłowych. W tym miejscu trzeba podkreślić, że zadania magazyniera wiążą się z dużą odpowiedzialnością. To on odpowiada przecież za kontrolę jakości i ilości przyjmowanego oraz wydawanego towaru. To ważne chociażby w magazynach spożywczych, gdzie przechowuje się żywność.

Starasz się o posadę magazyniera? Pomyśl o dobrym CV!

Od niego dużo zależy. Na biurko pracodawcy zazwyczaj trafiają dziesiątki, jeśli nie setki życiorysów kandydatów. Zrób wszystko, by z całej sterty to Twoja oferta w jakiś sposób się wyróżniła. Może być to oryginalny układ CV, czy jego niepowtarzalna kolorystyka. Jednak najważniejsza wydaje się być przejrzystość życiorysu. Warto dokładnie przemyśleć, jakie zalety i umiejętności będą ważne na Twoim stanowisku. Te mniej istotne odstaw na dalszy plan, a najlepiej całkiem usuń. Zatem pytamy: czym zaimponować pracodawcy w swoim CV? Oczywiście możesz wykorzystać przykład cv, ale warto, byś dodał do niego coś od siebie!

1. Doświadczenie i dodatkowe umiejętności w cenie

Magazynier powinien mieć wykształcenie zawodowe lub średnie. Co więcej, ważne są uprawnienia obsługi wózka widłowego. To często warunek konieczny, a kandydaci bez ukończonych kursów mogą mieć duży problem ze znalezieniem pracy w magazynie. Na szczęście coraz więcej firm oferuje przeprowadzenie szkoleń obsługi wózków widłowych, a koszt takiego kursu to kilkaset złotych. Niewątpliwie warto zainwestować te pieniądze, bo obecny rozwój przemysłu generuje wiele miejsc pracy dla wyspecjalizowanych pracowników.

2. Dobre zorganizowanie i dokładność na wagę złota

Przyjechała właśnie partia nowego towaru, klient czeka na zamówienie, a przy okazji od kilkudziesięciu minut wydzwania szef. To wcale nie jest abstrakcyjna sytuacja, to niejednokrotnie zwykły dzień pracy magazyniera. Tylko doskonała organizacja zadań i umiejętność zarządzania obowiązkami pozwalają uniknąć klęski.

Zdolności logistyczne to jedno. Gdy kandydat wykazuje jeszcze zamiłowanie do ładu i porządku, zyskuje kolejne punkty u potencjalnego pracodawcy, a jego wartość znacznie rośnie! Warto o tym pamiętać, tworząc swoje CV.

3. Sprawność fizyczna

Jak dobrze wiadomo, praca w magazynie wiąże się z ciągłym ruchem. Wielokrotnie trzeba też dźwigać palety czy duże pudła. Właśnie dlatego stanowisko magazyniera nie jest dla każdego, a wytrzymałość i odporność na duży wysiłek fizyczny są szalenie ważne w tym zawodzie. Warto pamiętać, że dobre CV to dopiero początek długiej drogi po wymarzoną pracę. Jeśli z jakiegoś powodu pracodawca z setek innych ofert wybierze właśnie Twoją, dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Do tego spotkania warto odpowiednio się przygotować i pamiętać o kilku zasadach.

1. Pokaż, że jesteś samodzielny.

Jedno jest pewne: pracodawcy nie chcą w swoim zespole niezaradnych osób, które z każdą wątpliwością będą zgłaszały się do szefa. Rozmowa kwalifikacyjna to dobry moment by pokazać, że umiesz podejmować decyzje, przewidywać ich konsekwencje i – co ważne – rozwiązywać problemy. Z pewnością zostaniesz o to zapytany podczas spotkania z zespołem rekrutującym.

2. Pokaż, że jesteś odpowiedzialny i zaangażowany

Praca w magazynie wymaga zajmowania się kilkoma czynnościami na raz. Nadmiar obowiązków może niektórych pokonać, ale Ty, jako kandydat na magazyniera, musisz pokazać potencjalnemu pracodawcy, że żadna praca Ci nie straszna i z nie takimi problemami w swoim życiu zawodowym musiałeś sobie radzić.

Chociażby z tego powodu podczas rozmowy kwalifikacyjnej przyda się pozytywne nastawienie. Narzekanie i wątpliwości nie mogą się pojawić, bo mogą skutecznie odstraszyć od Ciebie pracodawcę.

3. Stres Twoim przeciwnikiem

Pamiętaj, że Twoja trema, stres i spięcie będzie widać praktycznie gołym okiem, co niewątpliwie nie pomoże Ci w osiągnięciu sukcesu. Spróbuj przetestować szybkie techniki relaksacyjne, takie jak seria miarowych oddechów. To nieco uspokoi Twój organizm: spowolni tętno i nieco opanuje pracę serca. Za to Ty będziesz mógł czuć się naturalnie i skupić na ważnej rozmowie.

4. Uśmiech Twoim sprzymierzeńcem

Prawdą jest, że rozmowa kwalifikacyjna to ważne, biznesowe spotkanie. Jednak nie musi ono przebiegać w grobowej atmosferze. Stonowany uśmiech i naturalność są jak najbardziej wskazane. Pozwalają rozładować napięcie, a Ty będziesz miał szansę nawiązać dobry kontakt z Twoim potencjalnym pracodawcą.

Magazynier to zdecydowanie zawód ciężki. Oprócz sprawności fizycznej liczą się jeszcze chociażby umiejętność analitycznego myślenia, czy predyspozycje logistyczne.

[Głosów:25    Średnia:2.8/5]