Bezpłatne szkolenia. Gdzie je znaleźć i dlaczego warto?

0
5421

Postaw na swoim i weź udział w bezpłatnych szkoleniach! To znakomita okazja do rozwoju osobistego lub zawodowego, bez wysokiego wkładu własnego. Bezpłatne szkolenia mogą obejmować zarówno tematykę czysto biznesową (lepsza sprzedaż, zarządzanie marką, zakładanie firmy krok po kroku itd.), jak i skupiać się na rozwoju osobistym, zarządzaniu czasem, odkrywaniem potencjału, budowaniem odporności na stres. Bezpłatne szkolenia. Gdzie ich szukać?

Darmowe szkolenia online

Webinary, kursy, darmowe szkolenia online – na rynku mamy coraz więcej takich propozycji. Wiedza jest teraz towarem, który ma swoją cenę w internecie. Duże marki chętnie udostępniają ciekawe materiały dla swoich klientów i partnerów, a tematyczne, profesjonalne blogi organizują darmowe webinary, szkolenia online i wypuszczają na rynek darmowe produkty. Nie musisz wybierać się do urzędu pracy, żeby znaleźć coś bezpłatnego dla siebie ;)


Dlaczego warto?

Bezpłatne szkolenia, webinary i np. ebooki z tematyki, która nas interesuje, to po pierwsze, niski lub zerowy koszt w ten sposób pozyskanej wiedzy, a po drugie możliwość zdobycia jej wygodnie, z domowych pieleszy. Nie musisz dojeżdżać do innego miasta, żeby uczestniczyć w szkoleniu czy konferencji, która Cię interesuje. Tego typu produkty stworzone są również głównie przez profesjonalistów, a więc zdobyta w ten sposób wiedza ma ogromną wartość dodaną.

Jak szukać szkoleń?

Jeśli masz sprecyzowane oczekiwania, np. chcesz nauczyć się lepszej sprzedaży, wystarczy obserwować swoją branżę – największe firmy, blogi, magazyny tematyczne itd., aby trafić na produkt, na którym Ci zależy. Jeśli jednak generalnie szukasz możliwości rozwoju w różnych kierunkach i nie masz sprecyzowanych oczekiwań, szukanie będzie dużo trudniejsze. Kobiety mogą skorzystać z portalu Panie Planują Spotkanie, który zbiera informacje o szkoleniach, kursach i warsztatach z całej Polski w jednym miejscu. W innym przypadku najlepiej ciągle poszukiwać, prześwietlać blogosferę i Linkedin, bo nowe propozycje znikają i się pojawiają. Nic nie zaszkodzi również sprobować po prostu skorzystać z wyszukiwarki.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]