Arkusz kalkulacyjny MS Excel – profesjonalne szkolenia

0
2796

Oprogramowanie biznesowe ma na celu ułatwienie pracy w każdym przedsiębiorstwie czy instytucji państwowej. Używają go specjaliści ds. marketingu i sprzedaży, analitycy finansowi, a także managerowie średniego i wyższego szczebla oraz wszyscy, którzy zarządzają projektami. Szkolenia umożliwiają dobre poznanie programów oraz pełne wykorzystywanie ich możliwości. Dzięki temu każde zestawienie, raport, projekt czy prezentację można wykonać szybciej i sprawniej. Biegła znajomość programów umożliwia nie tylko przygotowanie przejrzystych raportów i atrakcyjnych prezentacji, ale także zaawansowanych obliczeń z użyciem makr oraz szczegółowych analiz czy innych dokumentów.

Szkolenia z podstaw i zaawansowanych funkcji MS Excel

Praktyczna znajomość programu Excel jest obecnie wymogiem wobec większości pracowników biurowych, gdyż to jedno z najbardziej popularnych narzędzi stosowanych w biurach. Służy on do tworzenia różnych raportów i analiz począwszy od prostych tabelek i wykonywania nieskomplikowanych obliczeń, aż po bardzo złożone i zaawansowane funkcje. Dlatego biegła znajomość arkusza kalkulacyjnego jest cenną umiejętnością. W trakcie szkolenia kursanci uczą się w praktyce wykorzystywać najczęściej używane i użyteczne funkcje programu w stopniu podstawowym lub zaawansowanym. Portal http://ftts.pl/ oferuje szeroki wybór profesjonalnych szkoleń prowadzonych przez praktyków.

Praktyczne funkcje Excela – szkolenie podstawowe

Excel wykorzystywany jest do planowania i realizacji różnych projektów. Pozwala usystematyzować większość zadań w trakcie codziennej pracy, a tym samym zapewnia lepszą organizację czasu. Umożliwia tworzenie cenników, list produktów, baz danych klientów, a następnie zgromadzone dane można przetwarzać według różnych kryteriów. Służy on również do gromadzenia i przetwarzania wyników badań, analiz i tworzenia wykresów na podstawie dużej ilość danych. Praca w programie Excel przyśpiesza wykonywanie poszczególnych projektów i pozwala na szybkie obliczenia przy użyciu formuł.

Wyższy poziom zaawansowania – makra i tabele przestawne

Podczas szkolenia kursanci nauczą się tworzyć tzw. makra i tabele przestawne. Makra umożliwiają automatyzację pewnych powtarzalnych czynności. Aby je zarejestrować, użytkownik może skorzystać z rejestratora makr w programie Excel. Dzięki niemu wszystkie działania są zapisywane w postaci kodu języka Visual Basic for Applications (VBA). Narzędzia makr i języka VBA są dostępne na karcie Deweloper, która jest domyślnie ukryta. Warto pamiętać, że w trakcie rejestracji makra, rejestrator zapisuje praktycznie wszystkie sekwencje czynności, a zatem uwzględnia i rejestruje również każdą pomyłkę.

Tabele przestawne – elastyczne analizy

Tworzenie tabeli przestawnej ma na celu analizowanie zgromadzonych danych znajdujących się w danym arkuszu. Jest to bardzo elastyczne narzędzie analityczne. Tabele przestawne wykorzystuje się do szybkiej analizy danych, przy czym wyświetlenie wyników można dostosować do potrzeb użytkownika. Na podstawie tabel przestawnych można również tworzyć wykresy przestawne, które aktualizują się automatycznie razem z tabelami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]