Raty online – o czym należy pamiętać, decydując się na tę formę płatności?

0
993

Raty online cieszą się coraz większą popularnością. Trudno się dziwić. Takie rozwiązanie pozwala nabyć produkt nawet wtedy, kiedy nie uzbieraliśmy na niego funduszy. Płatność rozłożona na dłuższy okres jest mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu. Sprawdź, czy raty online są bezpieczne i na co należy zwrócić uwagę przed finalizacją.

Raty online – korzyści

Raty są coraz popularniejszym sposobem finalizowania zakupów, nie tylko stacjonarnie, ale i online. Wiele banków oferuje raty 0%, co jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność tego rozwiązania. Dość nowym sposobem, ale cieszącym się dużym uznaniem są raty online. Korzystanie z możliwości kredytowania przez internet ma wiele korzyści, między innymi:

  • pozwala nabyć towar lub usługę, zanim uda zgromadzić się potrzebne środki,
  • pieniądze, których nie wydamy od ręki na produkt, można przeznaczyć na inny cel,
  • można pozwolić sobie na kupno produktów z wyższej półki cenowej,
  • kredytowanie online to wygodny sposób dokonywania zakupów. Nie wymaga wychodzenia z domu, wszystkie formalności załatwia się, nie odchodząc od komputera.

Finalizowanie transakcji za pomocą rat online nie różni się od standardowych zakupów w sieci. Wystarczy wybrać produkt, złożyć zamówienie i zadeklarować sposób zawarcia umowy kredytowej. Zazwyczaj możliwe jest podpisanie umowy online, przelewem weryfikacyjnym lub przez kuriera.

Raty online – na co zwrócić uwagę przed zawarciem umowy?

Przed podjęciem decyzji o zakupach na raty online, należy upewnić się, że stać nas na takie zobowiązanie. Wskazane jest zwrócić uwagę na wysokość raty, jej oprocentowanie, prowizje, RRSO oraz całkowitą kwotę do spłaty. Może się okazać, że pozornie świetna okazja jest w rzeczywistości droga. Warto sprawdzić, czy do kredytu nie są dołączone dodatkowe, płatne usługi, jak przedłużenie gwarancji, czy ubezpieczenie od utraty pracy. Należy dokładnie przeczytać umowę i wszystkie zapisy. Sprawdzić, jak wygląda kwestia odstąpienia od umowy. Perspektywa posiadania wymarzonych przedmiotów za małe, miesięczne raty jest kusząca, dlatego bardzo łatwo wpaść w spiralę długów. Warto też pamiętać, że zawarcie umowy kredytowej wiąże się z udzieleniem pozwolenia instytucji bankowej na przetwarzanie danych osobowych.

Zanim zdecydujemy się na raty online, warto porównać różne oferty i zastanowić się, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]