Pożyczka z ratą miesięczną – propozycja dla potrzebujących pieniędzy „na już”

0
766

Rynek usług finansowych oferuje różnego rodzaju zobowiązania, które można dobierać wedle indywidualnych potrzeb. Eksperci jasno potwierdzają, że coraz większą popularnością cieszą się pożyczki pozabankowe, tym samym firmy pożyczkowe stają się poważną konkurencją dla banków. Poznaj ofertę pożyczki z ratą miesięczną i przekonaj się, dlatego warto skorzystać z takiej propozycji już teraz.

Pożyczka ratalna – na czym polega?

Już na początku warto podkreślić, że pożyczka ratalna do złudzenia przypomina tradycyjny kredyt bankowy, przynajmniej w kwestii regulowania zadłużenia. Klient firmy pożyczkowej zobowiązuje się do spłacania zaciągniętego zobowiązania w formie ratalnej, w wyznaczonym terminie każdego miesiąca. W umowie zawarty zostaje zapis o liczbie rat oraz wysokości każdej takiej płatności. To doskonała opcja, dzięki której pożyczkobiorca uzyskuje finansowe wsparcie, a jego spłata nie wywołuje utraty płynności finansowej. Należy tutaj przypomnieć, że jeszcze do niedawna szybkie pożyczki trzeba było oddać w krótkim czasie i najczęściej w całości.

System ratalny nie jest jedyną zaletą, jaką charakteryzuje się szybka pożyczka od instytucji pozabankowej. Tego rodzaju zobowiązania są z reguły zaciągane przy minimum formalności i w ekspresowym tempie. Bardzo często nie jest weryfikowana zdolność kredytowa pożyczkobiorcy, klient wypełnia jedynie wniosek online, nie musi dostarczać zaświadczenia o dochodach, ani nie jest generowany raport BIK. Tak uproszczony proces sprawdzania wiarygodności i wypłacalności klienta sprawia, że środki na konto trafiają jeszcze tego samego dnia, nawet w ciągu 15 minut.

Dla kogo pożyczka na raty jest idealnym rozwiązaniem?

Dostęp do zobowiązań pozabankowych ma znacznie szersze grono potencjalnych odbiorców. Ponieważ ryzyko niewypłacalności minimalizowane jest w tym przypadku przede wszystkim poprzez oferowanie wsparcia o niskiej wartości i na niewielką liczbę rat (maksymalnie 60), nie zachodzi konieczność sprawdzania zdolności finansowej tak skrupulatnie, jak dokonują tego banki. Szybka pożyczka ratalna coraz częściej udzielana jest online, tylko na sam dowód, ewentualnie wyciąg z konta bankowego. Dzięki temu z finansowej pomocy tego typu korzystać mogą osoby mające problemy finansowe, bezrobotni, a nawet dłużnicy, którzy nie mają już szans na współpracę z instytucją bankową. Co więcej, ponieważ pożyczka z ratą miesięczną udzielana jest w błyskawicznym tempie, jest to idealny sposób na przypływ gotówki w ramach niespodziewanych wydatków czy tzw. czarnej godziny.

Zanim zaciągniesz pożyczkę ratalną

Ponieważ każda propozycja firmy pożyczkowej jest inna, a nierzadko zostaje dopasowana do indywidualnych oczekiwań klienta, przed wysłaniem elektronicznego wniosku zawsze warto porównać kilka konkurencyjnych ofert. Świetnie sprawdzają się w tym celu rankingi pożyczek pozabankowych, które ujmują kluczowe dla atrakcyjności i opłacalności czynniki, jakimi charakteryzują się dane zobowiązania. Dzięki temu udaje się wybrać nie tylko pożyczkę z miesięczną ratą, wypłacaną jeszcze tego samego dnia i przy minimum formalności, ale również taką, która nie będzie generować wysokich kosztów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]