Najpopularniejsze mity na temat kredytów

0
885

Z roku na rok Polacy wykazują coraz większe zainteresowanie produktami bankowymi. Coraz częściej i chętniej decydujemy się na zaciąganie kredytów – nawet tych długoterminowych. Wskazuje na to, chociażby duże zainteresowanie kredytami hipotecznymi, które pozwalają na zakup lub budowę nieruchomości. Niestety razem z zainteresowaniem kredytami wzrósł też poziom rozpowszechniania się mitów na temat ofert bankowych.

Najczęściej są one powtarzane przez osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia ani wiedzy o bankowości. Warto jest więc je obalić i poznać rzetelne informacje. Wraz ze specjalistami Habza Finanse przygotowaliśmy dla Ciebie kilka najpopularniejszych mitów wraz z objaśnieniami.

Kredyt hipoteczny dla singla jest niemożliwy

Nie da się ukryć, że na kredyt hipoteczny najczęściej decydują się małżeństwa. Nie oznacza to jednak, że kredyt hipoteczny jest niedostępny dla singli. Równie dobrze tego typu rozwiązanie mogą zaciągnąć członkowie rodziny np. córka z matką lub przyjaciele, którzy nie są ze sobą spokrewnieni. Nie ma też przepisu, który mówiłby o tym, że singiel nie może otrzymać kredytu hipotecznego – może tylko niewiele ludzi o tym wie.

Wbrew pozorom otrzymanie długoletniego zobowiązania nie będąc w formalnym związku, nie jest tak trudne i czasochłonne jak mogłoby się wydawać. Oczywiście, jeśli o kredyt ubiegają się dwie osoby, to może być im nieco łatwiej, ponieważ ich zdolność kredytowa jest większa niż w pojedynkę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że koszty utrzymania dwóch osób także są większe, a jeśli dodatkowo mają one dzieci, to ich zdolność kredytowa może być na podobnym poziomie co zdolność singla.

Mitem jest więc to, że banki odmawiają singlom udzielania długoletnich kredytów. Jeśli klient dobrze zarabia i ma stałą pracę, to ma bardzo duże szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej – niezależnie od tego, czy jest w związku małżeńskim, czy też nie.

Umowa o pracę jest niezbędna do tego, aby otrzymać kredyt

Wiele osób powtarza, że umowa o pracę (najlepiej na czas nieokreślony) jest niezbędna, aby otrzymać jakikolwiek kredyt w banku lub pożyczkę https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy/ Faktycznie, taka forma zatrudnienia była najmilej widziana jeszcze kilka lat temu, jednak obecnie banki unowocześniają wiele procesów i umowa o pracę wcale nie jest już największym dowodem stabilności finansowej.

Rynek pracy stale się przekształca, co można zaobserwować szczególnie wśród młodszych pokoleń. Obecnie umowa o pracę na czas nieokreślony nie jest niezbędna do tego, aby otrzymać kredyt. Kluczowe są regularne wpływy na konto, a umowa zlecenie czy umowa o dzieło także jest brana pod uwagę w instytucjach finansowych. Brak umowy o pracę nie jest więc przeszkodą w drodze do uzyskania kredytu pod warunkiem, że masz stałe dochody z innej formy zatrudnienia.

Zaciąganie kredytu przez internet nie jest bezpieczne

Ten mit często powtarzany jest przez osoby starsze oraz te, które  niechętnie korzystają z nowinek technologicznych oraz możliwości, jakie one dają. Podczas wypełniania wniosku przez internet zostaniemy poproszeni o prywatne dane takie jak, chociażby PESEL. Nie musisz się jednak przejmować tym, że trafi on w niepowołane ręce – strony internetowe banków są dobrze zabezpieczone i istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że jakiś oszust stanie się właścicielem Twoich wrażliwych danych. Połączenie z bankiem jest odpowiednio szyfrowane, więc mitem jest, że zaciąganie kredytu przez internet jest niebezpieczne. Jest to bardzo wygodne i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]