Kiedy opłaca się wziąć kredyt?

0
22315

Zwiększające się koszty życia, nowe potrzeby i stała potrzeba komfortu czasami stawiają nas w sytuacji, gdy musimy wybierać między posiadaniem danej rzeczy a obejściem się smakiem. Czasami jednak zdarza się, że dane koszty muszą być poniesione i nie jest to związane stricte z „widzimisię”, a z realną potrzebą. Chcesz wreszcie mieć swoje własne cztery ściany albo kupić porządny samochód, który nie zepsuje się po kilku latach? A może planujesz remont mieszkania, który pochłonie ogromne nakłady finansowe? Zapraszam na przegląd, który pomoże Ci zdecydować, czy kredyt w konkretnej sytuacji to dobre posunięcie!

Pomoc dla ambitnych studentów

Gdy dopiero rozpoczynasz przygotowania do kariery zawodowej, możesz rozważyć kredyt studencki. Najczęściej działa on tak, że wybrana instytucja finansowa co miesiąc wypłaca Ci określoną pulę środków, która może być wykorzystana na opłacenie mieszkania bądź pokrycia kosztów życia w nowym mieście. Co więcej, część takich instytucji przewiduje możliwość zmniejszenia lub całkowite wykreślenie zadłużenia przy spełnieniu podanych w umowie warunków, jak na przykład wysoka średnia lub dodatkowa działalność w kołach naukowych.

Skonsolidowane opłaty

Gdy posiadasz kilka pożyczek lub parę maksymalnie obciążonych kart kredytowych, możesz udać się do banku, prosząc o skonsolidowanie kilku opłat do jednej stałej raty spłacanej miesięcznie w jednym banku. Najczęściej takie rozwiązanie jest najbardziej atrakcyjne dzięki obniżonym rocznym stopom procentowym względem pożyczek spłacanych osobno.

Zwiększenie zdolności kredytowej

Spory odsetek młodych ludzi decyduje się na wzięcie małego kredytu lub kupno na raty tylko po to, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową. Dzięki temu zwiększają prawdopodobieństwo otrzymania wyższego kredytu w przyszłości. To może być doskonała forma zwiększenia Twoich szans na zakup wymarzonego mieszkania.

Wesele, mieszkanie i samochód

Pewne etapy w życiu wymagają zwiększonych nakładów finansowych. Ślub może pochłonąć nawet ponad 100 tysięcy złotych, ale są również i tacy, którzy wydają na tę uroczystość 300 tysięcy i więcej. To wyjątkowy dzień, który oficjalnie łączy serca zakochanych w sobie ludzi na całe życie, dlatego warto zainwestować w ten szczególny czas.

Ważnym etapem jest też założenie rodziny. Jeżeli masz zdolność kredytową, warto zainwestować we własne 4 kąty i nie płacić osobom trzecim za wynajem. Wybierając kredyt hipoteczny, będziesz stabilizować własną przyszłość.

Kolejnym dobrym pomysłem na kredyt może być samochód, szczególnie taki, który zapewni Ci ekologiczne i ekonomiczne przemieszczanie się po mieście. Jeżeli kupujesz samochód prosto z salonu, warto zainwestować w hybrydy lub modele w pełni elektryczne, aby od razu zmniejszać koszty. Przy obecnych kosztach paliw, można spodziewać się jedynie podwyżek cen. Mądrą decyzją będzie więc szukanie alternatywnych źródeł zasilania.

Gdzie znaleźć najlepszy kredyt?

Jeżeli zastanawiasz się, czy odwiedzać bank po banku, czy może skontaktować się telefonicznie z konsultantem, mogę Ci podpowiedzieć, że możesz znaleźć najlepszą ofertę za pośrednictwem kilku kliknięć w ciągu paru minut. Na stronie Match Banker porównasz oferty banków i innych instytucji finansowych, a także znajdziesz najtańszą opcję odpowiadającą Twoim potrzebom. Używanie wyszukiwarki online znacznie usprawni proces poszukiwania odpowiedniego kredytu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]